SolidWorks >> Wizualizacje >> Problem z Realview
Autor Wypowiedź
Konstruktor
2016-03-16, 09:02
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
zaktualizowałem sobie Windows 7 do Windows 10 i przestał działać mi Realview. Tzn. opcja w Solidworks jest możliwa do uruchomienia, ale nic się nie zmienia po jej włączeniu (widok dalej jest tak jakby realview nie było włączone). Dodam tylko jeszcze, że wcześniej wszystko działało, karta graficzna to Quadro K4000M, Solidworks 2013.
Ktoś miał podobny problem ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-03-16, 10:14
Pomógł 405 raz(y).
Pobierz najnowsze przetestowane sterowniki: http://www.solidworks.com/sw/support/videocardtesting.html
 
Konstruktor
2016-03-16, 13:46
Pomógł 0 raz(y).
Niestety nie ma tam już wsparcia dla SW 2013. Nie da się tego jakoś obejść?
Ściągnąłem i zainstalowałem sterownik dla SW 2015 (jest jeszcze dostępny tylko dla SW 2016), ale nie podziałało.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-03-17, 07:27
Pomógł 405 raz(y).
Podpowiedziałem te sterowniki bo to najmniej inwazyjna metoda i od niej najlepiej jest zacząć. Być może problem leży w czymś innym.

Spróbuj pobrać różne sterowniki - może któryś zaskoczy.
Może na stronie Nvidii lub AMD coś będzie, co pozwoli uruchomić Realview.
 
Konstruktor
2016-03-17, 08:52
Pomógł 0 raz(y).
Chodziło mi o to, że nie ma tam już możliwości wyboru SW2013. Są tylko nowsze, w przypadku Quadro K4000M tylko '15 i '16. Pobrałem dla próby sterowniki dla wersji SW'15, ale nie przyniosło to skutku.

Jakie są bardziej 'inwazyjne' metody?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-03-17, 10:27
Pomógł 405 raz(y).
To przeszukaj jeszcze internet, być może problem jest znany i ktoś podpowie rozwiązanie. To dość naturalne podejście.

"Inwazyjne" to dla mnie np. zmiany w rejestrze - z takimi rozwiązaniami też się spotkałem. Nie sądzę, by naprawa instalacji coś wniosła.
 
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona
2016-03-20, 16:29
Pomógł 4 raz(y).
Po pierwsze Windows 10 to nie środowisko produkcyjne więc softów takich jak SolidWorks nie powinno się instalować bynajmniej na razie na takich systemach
Po drugie zamiast najnowsze to spróbuj zainstalować starsze sterowniki u mnie na Quadro 2000 skutek jest odwrotny im nowsze sterowniki tym gorzej chodzi SolidWorks (niezliczona ilość "zamrożeń") w razie dalszych problemów patrz punkt nr 1.
 
2018-01-21, 23:04
Pomógł 1 raz(y).
Ja również miałem problem z RealView, tzn. po kliknięciu mignęło tylko okno dodatku i nic więcej. Problem miałem na dwóch różnych komputerach i pomogło najzwyklejsze uruchomienie instalatora (setup.exe). Nic nie zmieniając przeszedłem przez cały proces kreatora instalacji. Teraz RealView działa jak na początku - poprawnie :).
Gdzieś w sieci wyczytałem też, że wystarczy doinstalować program "Bonjour". Może to i prawda, bo faktycznie po odinstalowaniu go wcześniej z systemu RealView przestał działać. Zauważyłem to dopiero po tygodniu bo po odinstalowaniu nic nie renderowałem. Poza tym, po instalacji jak opisałem wyżej "Bonjour" znów pojawił się na liście programów. Widzę więc związek, ale nie sprawdziłem jeszcze czy po ponownym odinstalowaniu RealView też przestanie działać.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT