SolidWorks >> Modelowanie części >> Forma
Autor Wypowiedź
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
W jaki sposób wykonać formę detalu /odbić kształt/ ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-03-13, 23:05
Pomógł 405 raz(y).
A najlepiej będzie odcisnąć tą bryłę w pełnym walcu za pomocą: 1. operacji połącz > odejmowanie lub za pomocą operacji odciśnięcie (wytnij), jeżeli obiekt ma pozostać w części.
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
dorysowałem walec /bryła siedzi wewnątrz walca/ ale nic nie mogę zaznaczyć



http://ifotos.pl/zobacz/odcinicie_xqwqhrp.jpg/
 
Panienka do wszystkiego
2013-03-14, 09:24
Pomógł 66 raz(y).
Masz tu 2 przyklady:

- rozwiazanie Pawla.
- rozwiazanie w zlozeniu za pomoca funkcji GNIAZDO.

http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_3_1002_5241.zip

Pozdr. tomek
 
2013-03-14, 13:42
Pomógł 2 raz(y).
...ok - mamy 2 sposoby



....tylko który lepszy a który gorszy ??;) ja ososbiście wolę stosowac złożenie i operację GNIAZDO.



Zna ktoś jakies zalety i wady tych dwóch sposobów??



pozdrawiam
 
Panienka do wszystkiego
2013-03-14, 13:49
Pomógł 66 raz(y).
Uwazam, ze lepiej w zlozeniu za pomoca Gniazda (po to jest). ma sie czysta strukture jak nalezy...

Mozna tez naturalnie wstawic do formy (part) model czesci (tez part - wstaw czesc w parcie).

Pozdr. tomek
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Dzięki Tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-03-14, 22:40
Pomógł 405 raz(y).
   ...ok - mamy 2 sposoby  ....tylko który lepszy a który gorszy ??;) ja ososbiście wolę stosowac  złożenie i operację GNIAZDO.  Zna ktoś jakies zalety i wady tych dwóch sposobów?? To wszystko zależy jaki jest cel. Jeżeli masz złożenie to chyba nie ma sensu zapisywać go do części by zrobić odciśnięcie, wtedy stosujemy  gniazdo. Ale mając część wieloobiektową nie bardzo wiem po co miałbym tworzyć złożenie by coś odwzorować. Ogólnie w części łatwiej jest tym zarządzać ponieważ jest zakres operacji, a w złożeniu trzeba edytować części po kolei. Odwzorowanie w głównej mierze stosuje się w wypraskach, odlewach itp. które bardzo często bazują na powierzchniach (później bryłach) więc można wiele rzeczy zrobić w jednym pliku. Operacja gniazda tworzy powiązania kontekstowe, które negatywnie wpływają na wydajność. Dodatkowo, ewentualną przerwę dodaję się procentowo, natomiast w części przerwę definiuje się w jednostkach długości, np mm. Reasumując, operacje są bardzo zbliżone, przy czym jedna ma zastosowanie w złożeniu a druga w części wieloobiektowej, ale ich wybór zależy od kilku czynników.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT