SolidWorks >> Modelowanie części >> Rozłożenie elementów w modelu
Autor Wypowiedź
nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko ludzie nie umiejący tego zrobić
2013-06-24, 08:25
Pomógł 2 raz(y).
Witam,
mam pytanie odnośnie rozłożenia części na pojedyncze elementy składowe. Czy jest taka możliwość ? Wiem że przy złożeniu jest taka opcja jak widok rozstrzelony, natomiast czy można tak też zrobić tworząc część ? Jak wróce z pracy postaram się to zobrazować.
 
SOLIDWORKS 2018
2013-06-24, 09:21
Pomógł 43 raz(y).
Da sie ale trzeba mieć część wieloobiektową tzn. nie można łączyć operacji.






 
nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko ludzie nie umiejący tego zrobić
2013-06-24, 09:43
Pomógł 2 raz(y).
Dziekuje za tak szybką odpowiedż :)

mam jeszcze jedno pytanie, odnośnie "odbicia" np wierceń

Jeśli mam zrobiony korpus mebla i wstawiam okucie które ma już ustalone wiercenia, to czy jest możliwość szybkiego skopiowania tych wierceń na część korpusu ?
 
SOLIDWORKS 2018
2013-06-24, 09:57
Pomógł 43 raz(y).
Możesz przenieść z CTRL operację wycięcia otworów z drzewa operacji na docelową ścianę/obiekt albo zrzutować szkic otworów z jednej sciany na drugą (zrobić nowy szkic na docelowej ścianie i konwertować elementy) i potem dać wytnij.

 
nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko ludzie nie umiejący tego zrobić
2013-06-24, 10:31
Pomógł 2 raz(y).
To wiem ze mozna konwertowac szkic na inna powierzchnie ale mi chodzi o to czy jesli czesc jest zaimportowana z innego rysunku i nie sa rozpoznane operacje to czy mozna "odbic" wiercenia tej importowanej czesci w zlozeniu.
 
SOLIDWORKS 2018
2013-06-24, 11:33
Pomógł 43 raz(y).
Zrobiłem tak. Zaimportowałem/otworzyłem część *.igs i zapisałem jako *.sldprt. Potem włożyłem ją do złożenia z moją częścią. Teraz moją część edytowałem w kontekście zlożenie i dałem na niej nowy szkic konwertując/rzutując otwory z części importowanej (no i operację wytnij oczywiście z tego szkicu zrobiłem).





 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT