SolidWorks >> Modelowanie części >> modelowanie na powierzchni nieregularnej.
Autor Wypowiedź
2013-12-14, 09:42
Pomógł 0 raz(y).
Mam pytanie jak zamodelować część, która idealnie będzie pasować do powierzchni nawet nie kulistej tylko powyginanej z różne strony. Mam część miednicy uzyskanej z tomografii, i potrzebuję zaprojektować na niej element idealnie dopasoany. Jak mogę to szybko zrobić, gdyż goni mnie czas. Wrzuce zdjęcie dla lepszego zobrazowania. Bardzo prosze o szybką odpowiedź.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-12-14, 10:32
Pomógł 405 raz(y).
Rozwiązań jest przynajmniej kilka, trudno się odnieść nie widząc. Czy miednica ma format powierzchni, siatki trójkątów (np. stl) czy jak to wygląda?

Można odciskać kształt, można pogrubić powierzchnię, można odsuwać powierzchnię, wyciągać do powierzchni etc.

Natomiast jeżeli nie masz obiektu miednicy w formacie CAD, to najlepiej zeskanować ją w 3D.
 
2013-12-14, 12:47
Pomógł 0 raz(y).
Model który otrzymałam jest powierzchniowy (w formacie .SLDPRT). Niestety po wielu próbach nie mogę nic z tą powierzchnią zdziałać, a potrzebuję konkretnie dopasować do miednicy część protezy, którą mam zamodelować na tej podstawie
*nie wiem też czemu wrzcane tutaj zdjęcia nie otwierają się
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-12-14, 16:22
Pomógł 405 raz(y).
Trzeba wkleić link:

http://www.pswug.info/forum/7/Zasady_FAQ/362/Umieszczanie_obrazkow_na_forum/
 
2013-12-14, 18:22
Pomógł 0 raz(y).
Zatem jak stworzyć powierzchnię przylegająca do fragmentu płaszczyzny jak na zdjęciu.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-12-14, 18:36
Pomógł 405 raz(y).
Odsunięcie powierzchni .
 
2013-12-14, 23:59
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuję bardzo za pomoc. Zadam już chyba ostatnie pytanie. Jak mogę stworzyć teraz odpowiedni szkic żeby zamodelować na tej powierzchni (bądź nad tą powierzchnią i wyciągnąć do niej) dany element? Ważne jest dla mnei żeby dopasowany element miał taką samą grubość.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-12-15, 11:08
Pomógł 405 raz(y).
Zazwyczaj nie stosuje się szkicu, a jeżeli już to szkic 3D, raczej modelowałbym kształt wyciągając po profilach lub po ścieżce (lub każdą inną metodą) tak, żeby przenikał się z fragmentem kości, a później można kość w obiekcie odcisnąć (menu wstaw > operacje > odciśnięcie).
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT