SolidWorks >> Modelowanie części >> Model 3D a grafika
Autor Wypowiedź
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Czy można, jeśli tak to w jaki sposób "rzucić" grafikę na model 3 D?

Na zamodelowaną butelkę np coca-coli chciałbym "nakleić" pasek z logo firmy taki jaki jest w rzeczywistości na butelkach, gdyby się jeszcze dało ściągnąć taką grafikę z internetu i nakleić na model to byłoby super.
 
2014-01-09, 19:14
Pomógł 18 raz(y).
Nie wiem czy o to Ci chodzi, ale jest coś takiego jak kalkomanie...wejdź w wyglądy, wybierz folder kalkomanie...zainstalowane są domyślne w formacie (p2d)...przeciągnij wybraną na ścianę i gotowe;)...jak chcesz użyc swojej grafiki to po lewej stronie w trakcie edycji wybierz przeglądaj i znajdź swoją (obsługuje różne formaty)...potem możesz ją zapisać już jako p2d...możesz również bezpośrednio z menedżera wyświetlania bezpośrednio ją dodać....jest jeszcze tam dużo opcji do edycji ale nie wszystkie znam;)...
 
--
2014-01-10, 19:20
Pomógł 6 raz(y).
Nie wiem czy dokładnie o to Ci chodzi ale łatwo osoiągniesz ten efekt jeśli najedziesz kursorem na ścianę bryły i dasz prawy myszy jak tu :



Potem wchodzis w zaawansowane wyglądy i otwierasz plik ze zdjęciem jakie chcesz widzieć na konkretnej scianie jak tu:



ewentualnie urzyć efektu kalkomanii



Pozdrawaim.
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Niestety nie mam folderu kalkomania ani w opcjach zaawansowanych
 
2014-01-11, 11:42
Pomógł 18 raz(y).
Naciśnij ctrl+F1 i po prawej stronie ekranu powinno pojawić Ci się okienko zadań łącznie z zakładką wyglądy...lub po lewej stronie ekranu wybierz menedżer wyświetlania DisplayManager...masz 3 przyciski - przeglądaj wyglądy,kalkomanie,światła i kamery...kolega pokazał to na obrazku wyżej...
 
2014-01-28, 15:59
Pomógł 0 raz(y).
Ja mam dodatkowe pytanie w związku z waszą dyskusją - czy dpi obrazka użytego jako kalkomania będzie miało późniejszy wpływ na jakość renderu ? Np kalkomania 72 dpi zostanie użyta w na modelu który będzie renderowany w 300dpi.
 
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2014-01-30, 11:46
Pomógł 6 raz(y).
Moge sie dolaczyc do posta? Bardzo mi sie podoba ta opcja , jedno pytanko jak zrobic zeby nie kopiowalo obrazu ktory chce nakleic. mam pligo logo ktore ma 1mx1m i to ma bys na scianie maszyny 2mx5m po wrzuceniu obrzu logan na sciane pokazuje mi sie ich az 10 jak zrobic zeby bylo tylko jedno o wymiarach 1mx1m. lub innych. ??
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-01-30, 14:54
Pomógł 405 raz(y).
Trzeba wejść do opcji zaawansowanych i w mapowaniu ustawić odpowiedni rozmiar. Oczywiście, że jak macie obraz o niskiej rozdzielczości (jest to przecież powiązane z rozmiarem) to renderując program nie zwiększy rozdzielczości, ale ma to znaczenie przy dużych rozmiarach finalmego renderingu.
 
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2014-01-30, 16:51
Pomógł 6 raz(y).
wciaz nie moge ustawic mapowania na jedno logo . plyta ma wymiar 5mx2m a logo chece miec 1mx1m gdy zmienie rozmiar logo to mi wzuca mi jadno logo kolo drugiego . Jak zmienic to mapowanie na pojedyncze logo?

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-01-30, 17:07
Pomógł 405 raz(y).
Czy Ty na pewno używasz kalkomanii (ang. decal) dostępnej w PhotoView 360?
 
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2014-01-31, 10:35
Pomógł 6 raz(y).
Hmm? hyba nie, uzylem Appearence. Ale jak zrobilem decal udalo sie z pierwszym rzaem
Ty to masz glowe .
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-01-31, 12:07
Pomógł 405 raz(y).
Ale jakby ktoś nie miał pakietu Professional, to w sytuacji nakładania zwykłej tekstury należy wydzielić obszar za pomocą linii podziałowej i dla tej ściany przypisać wygląd.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT