SolidWorks >> Modelowanie części >> Modelowanie obudowy do kamerki
Autor Wypowiedź
2014-01-11, 12:30
Pomógł 0 raz(y).
Cześć! :)
Mam mały problem - chciałbym nauczyć się conieco SolidWorks'a, zrobiłem zadania z samouczka i teraz chciałbym wykonać jakiś przedmiot sam. Aby móc go potem wykorzystać i żebym miał na czym się wzorować postanowiłem zrobić obudowę ze sklejki do GoPro, a później wrzucić sobie wszystkie części na rysunek i wyciąć.
Żeby mieć na czym się wzorować wymodelowałem GoPro (jeśli wygląda, że coś zrobiłem źle, to proszę poprawcie mnie ;) )


I teraz nie mogę sobie poradzić z dorysowaniem obudowy. Chciałym mieć po stworzeniu całej obudowy możliwość usunięcia modelu GoPro tak, żeby został tylko szkielet ze sklejki.
Próbowałem zrobić to za pomocą "Wyciągnięcie/dodanie bazy" przy odznaczeniu okienka "Scalaj wyniki".


Ale przy próbie usunięcia GoPro usuwa mi wszystkie elementy, które chciałbym żeby zostały :(
Moglibyście mnie nakierować na właściwą drogę, ew. dokładnie pokazać jak to zrobić ? :)
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam! :)
 
2014-01-11, 13:16
Pomógł 18 raz(y).
Z tego co widzę to wszystko robisz w pliku części...wydaje mi się że problem Twój polega na tym że pracując na wielu obiektach usuwasz operację która utworzyła obiekt pierwszy a powinieneś skorzystać z operacji usunięcia obiektu, która to zostanie dodana do drzewka...teraz postaram się prościej;)...gdy masz kilka obiektów (bo nie zaznaczyłeś opcji scalania wyników) rozwiń w drzewku folder "obiekty bryłowe",kliknij na tym co chcesz usunąć prawym myszki i wybierz usuń obiekt...to samo uzyskasz menu wstaw>>operacje>>usuń obiekt>>...usuwając same operacje ingerujesz w relacje rodzic-potomek...
 
2014-01-11, 13:28
Pomógł 0 raz(y).
Okey, dzięki wielkie, teraz już jest okey :)

    Kovi Pepe
    Z tego co widzę to wszystko robisz w pliku części..

A jak powinienem robić, żeby było poprawnie ? :)
 
2014-01-11, 13:36
Pomógł 18 raz(y).
...wszystko zależy od intencji projektu:)...działając w złożeniu masz inne możliwości ale dużo o tym pisać...zawsze możesz pracując w części na wielu obiektach zapisać je do osobnych plików części i potem wstawić je do złożenia...lub korzystając z operacji "zapisz obiekty" lub "podziel" prawie od razu utworzyć złożenie...ale co byś nie robił i w jaki sposób to zawsze się liczy efekt końcowy:)...
 
2014-01-11, 19:08
Pomógł 0 raz(y).
Okey, dzięki :)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT