SolidWorks >> Modelowanie części >> Problem z przecięciem bryły wzdłuż linii
Autor Wypowiedź
2016-04-02, 11:28
Pomógł 0 raz(y).
Cześć,
Mam problem z przecięciem bryły wzdłuż podświetlonej linii. Czy ktoś byłby w stanie mi wytłumaczyć jak to zrobić ? Pliki na speedyshare, nie mogłem ich tutaj wrzucić

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-04-03, 10:50
Pomógł 405 raz(y).
Takie rzeczy delikatnie ujmując robi się inaczej. Trzeba wykorzystać powierzchnie, na bazie której powstał model. Ponieważ jej nie widzę (jest to część wstawiona) proponuję odsunąć ściany na odległość cięcia - koło 8mm (dokładnie ile to sam wiesz) i później trzeba utworzyć jedną pełną powierzchnię. Można to zrobić np. za pomocą Cofnij przycięcie powierzchni.

Na końcu użyj polecenia Cięcie powierzchnią i odrzuć odpowiedni fragment. Jeżeli ta czołowa powierzchnia jest możliwa do wykorzystania - to odpada spora część pracy.
 
2016-04-03, 16:09
Pomógł 0 raz(y).
Nie jestem pewien, czy dokładnie o to chodziło, ale część kratki już powstała. Mam jedynie mały problem aby wyciągnąć jeden z fragmentów kratki.

Plik SLDPRT
http://www.speedyshare.com/2beyC/Czesc1-2.SLDPRT
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-04-04, 13:54
Pomógł 405 raz(y).
Kolego, ten plik się ściąga 20 min (a mam dość szybkie łącze) - może wrzuć screen.

A jeżeli już to go uprość żeby nie zajmował 50MB.
 
2016-04-04, 22:11
Pomógł 0 raz(y).
wysyłam zdjęcie.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-04-10, 17:44
Pomógł 405 raz(y).
Musisz to zrobić podobną techniką. Jeżeli nie masz pomysłu to użyć wypełnienia powierzchni, gdzie granicę utworzą linie szkicu 3D pomiędzy tymi krawędziami kratki. Pewnie można użyć cofnięcia przycięcia, ale nie widzę pliku.

A dlaczego powstał tam brak? Przecież powierzchnia źródłowa też musiała tam być.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT