SolidWorks >> Modelowanie części >> Zmiana nazwy części
Autor Wypowiedź
2016-05-12, 08:59
Pomógł 0 raz(y).
Jeżeli mam wstawioną część do złożenia i zapisałem ją pod zła nazwą, to mogę kliknąć na jej nazwę i zmienić na inną? Czy muszę uważać na jej wiązania itp.?

Dotychczas robiłem w ten sposób, że otwierałem ją zapisywałem pod nową nazwą i usuwałem tą złą..
 
.
2016-05-12, 09:19
Pomógł 52 raz(y).
Tak jak robisz dotychczas jest dobrze, ale pod warunkiem, że wszystkie złożenia, w których jest ta część i ma być podmieniona są otwarte. Wtedy wszystkie odniesienia przenoszą się automatycznie.
Pozostaje jeszcze sprawa odniesień w rysunku części jeśli istnieje, on też musi być otwarty dla zachowania odniesień.
 
2016-05-12, 09:23
Pomógł 0 raz(y).
A teraz zrobiłem w ten sposób, że w solidzie otwarłem rysunek danej części zapisałem go pod nową nazwą, później go zamknąłem i otwarłem część i też zapisałem pod nową nazwą.

I kicha, otworzyłem rysunek tej części i same przerywane linie....hmm
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-05-12, 09:55
Pomógł 405 raz(y).
Otwierasz rysunek, następnie zapisz jako kopię i kontynuuj (np. dopisując w nazwie 2). Musi myć zaznaczone uwzględniaj odniesione dokumenty i np. dodajesz przyrostek od razu na dole 2.

Wówczas istniejący wcześniej rys. pozostaje nienaruszony, a nowo utworzony z numerem 2 będzie miał odniesienie do nowego pliku z dopisaną w nazwie 2.

To samo można wykonać plikiem przenośnym.
 
2016-05-12, 11:03
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki za pomoc spróbuje tak zrobić :))
 
2016-05-12, 11:43
Pomógł 0 raz(y).
Zapisałem najpierw rysunek części A pod nową nazwą, a później część A pod nową nazwą. I teraz, żeby w złożeniu zastąpić tą część pod złą nazwą należy?? Chce żeby ta nowo zapisana część była na miejscu części tej ze złą nazwą.

I kolejny problem bo ta część ze złą nazwą ma lustro części i teraz żeby te lustro też zmieniło nazwę to lepiej chyba usunąć je i zrobić od nowa z tej nowo zapisanej części lustro tak??
 
.
2016-05-12, 13:05
Pomógł 52 raz(y).
Generalna zasada. Jeśli zmieniasz nazwę jakiejś części (a ten ze starą nazwą nie musi być zachowany) to muszą byś w danej sesji SW otwarte wszystkie pliki, które mają odniesienia do tej części. Czyli dotyczy to nadrzędnych złożeń, rysunku, części - lustro, linkowanej geometrii itd.
Wtedy nic poza zapisaniem wszystkiego nie trzeba robić.
 
2016-05-12, 13:33
Pomógł 0 raz(y).
Czyli podsumowując, jeżeli mam otwarty całe złożenie i zmieniam w nim nazwę jakiejś części to wystarczy, że w drzewie operacji zmienię nazwę danej części i jej rysunek też przyjmie tą nazwę?
 
.
2016-05-12, 14:21
Pomógł 52 raz(y).
Nie w drzewie tylko na dysku ! Przez 'Zapisz jako'.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-05-12, 15:22
Pomógł 405 raz(y).
Może łatwiej byłoby udzielić odpowiedzi, jeżeli napiszesz co konkretnie chcesz uzyskać. Przyznam, że już sam nie mam jasności...
 
2016-05-13, 07:09
Pomógł 0 raz(y).
Utworzyłem złożenie, i w tym złożeniu mam część X pod nazwą A i zauważyłem, że ta nazwa A jest zła, Co zrobić, w jaki sposób, żeby część X miała nazwę B. Oczywiście ta część już ma wiązania i nie chce jej na nowo ustawiać względem innych części tego złożenia i dodatkowo ma już swój rysunek i jeszcze jest z niej zrobione odbicie lustrzane części i zapisane pod nazwą B.
 
.
2016-05-13, 11:00
Pomógł 52 raz(y).
1. Otworzyć złożenie
2. Otworzyć rysunek części X
3. Otworzyć część X
4. Zapisać część X jako nazwa B (nie kopia)
5. Zapisać wszystko
Gotowe

Drobna uwaga. Jeśli jakś część ma odniesienia do części X (lustro, link geometrii) a nie jest częścią złożenia, w którym jest część X to ta obca część też musi być otwarta i potem zapisana.
 
2016-05-13, 13:44
Pomógł 0 raz(y).
Panie Włodzimierzu
a jeżeli chodzi o zapisanie podzłożenia pod nową nazwą w tym złożeniu głównym to w ten sam sposób??
 
.
2016-05-13, 17:10
Pomógł 52 raz(y).
Dokładnie tak samo.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT