SolidWorks >> Modelowanie części >> Błąd SolidWorksa ?
Autor Wypowiedź
.
2016-05-12, 14:57
Pomógł 52 raz(y).
Witam,
Ostatnio wpadł mi temat wiercenia skośnych otworów w płycie i zauważyłem dziwną rzecz.
Do zdefiniowania otworów dla maszyny CNC trzeba podać punkt na powierzchni płyty oraz kąty względem 2 prostopadłych płaszczyzn. I tu mierząc te kąty w modelu narzędziem pomiarowym okazało się, że wartość kąta różni się (niby niewiele bo o kilka setnych stopnia, ale przy głębokim wierceniu to dużo) od wartości zmierzonej na rysunku i wartości wyliczonej 'na piechotę'. Ta ostatnia pokrywa się z wartością na rysunku.
No i jak tu wierzyć programowi ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-05-12, 22:03
Pomógł 405 raz(y).
No gdzieś błąd być musi, może chodzi o dokładność i zaokrąglenie wartości po przecinku?

Jaką metodą te otwory wykonujesz?
 
.
2016-05-13, 10:27
Pomógł 52 raz(y).
Otwory wykonuję przez wycięcie szkicem umieszczonym na płaszczyźnie prostopadłej do linii ze szkicu 3D. Ta linia wyznacza kierunek wiercenia.
Pomiary wykonywałem w modelu narzędziem do pomiaru a w rysunku przez wymiarowanie. Kąty mierzyłem między tą linią ze szkicu i linią prostopadłą do powierzchni płyty i wyniki są takie jak opisałem wcześniej.
Zaokrąglenie raczej nie , bo mierzyłem z 5 miejscami po przecinku , a błąd był już na drugim i różnice są o kilka setnych a nie o jedną.

PS. Tak jak napisałem wymiary w rysunku zgadzają się z obliczeniami na piechotę, więc narzędzie pomiaru coś szwankuje.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT