SolidWorks >> Modelowanie części >> Podział detalu z blachy na części.
Autor Wypowiedź
Inżynier
2016-08-04, 15:55
Pomógł 0 raz(y).
Witam
Czy istnieje możliwość podziału już zamodelowanego detalu z blachy na dwie osobne części.
Np: blat stołu z załącznika chciałbym podzielić na dwie części w miejscu płaszczyzny, na blat lewy oraz blat prawy z otworami (nie są symetryczne). Jeśli wykonam tą operację jako polecenie "Podziel" to jest takowa możliwość ale niestety później nie mogę wykonać rozłożenia detali. A jakoś muszę to puścić na maszynę :-)

Z góry dziękuje
Pozdrawiam

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-08-04, 17:28
Pomógł 405 raz(y).
Jeszcze raz dodaj załącznik (jeżeli się nie da to w odpowiedzi na pierwszy post). Natomiast w ciemno odpowiadając na pytanie, po operacji podziału przynajmniej 1 arkusz traci swe właściwości. Mogłoby to działać jeżeli podział odbyłby się za pomocą wyciągnięcia wycięcia z cięciem prostopadłym.
 
.
2016-08-04, 18:29
Pomógł 52 raz(y).
Może po podziale trzeba utworzyć konstrukcję spawaną i zdefiniować arkusze blachy dla każdego obiektu. Ale to można rozstrzygnąć po obejrzeniu modelu.
 
Inżynier
2016-08-05, 08:27
Pomógł 0 raz(y).
Zdjęcie dodane.
Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-08-05, 08:33
Pomógł 405 raz(y).
Proszę spróbować wspomnianą przeze mnie metodą. Jeżeli jeden z arkuszy nie będzie miał atrybutu blach, można programowi to zasugerować operacją Wstaw zgiecia.
 
Inżynier
2016-08-05, 09:07
Pomógł 0 raz(y).
Witam
Niestety jeśli korzystać ze wspomnianej opcji to po cięciu usuwa mi jeden z elementów, prawy lub lewy.

Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-08-05, 10:40
Pomógł 405 raz(y).
Która wersja programu? Czy możesz tutaj uploadować ten plik?
 
.
2016-08-05, 12:35
Pomógł 52 raz(y).
    Damian Damian
    Witam
    Niestety jeśli korzystać ze wspomnianej opcji to po cięciu usuwa mi jeden z elementów, prawy lub
    lewy.
   
    Pozdrawiam

To lepiej zrobić wycięcie o b. małej szerokości.Powstaną wtedy 2 obiekty.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT