SolidWorks >> Modelowanie części >> Użycie danych z sensora w równaniach lub innych odniesieniach.
Autor Wypowiedź
Projektant
2016-08-16, 09:28
Pomógł 0 raz(y).
Chciałbym odnieść się w edytorze równań do danych z sensora.
Prosty przykład nogi jakiegoś elementu elektronicznego biegną w pewien sposób chcę dodać konfigurację gdzie ten element będzie miał nogi proste aby wykonać rysunek i wtedy podać długość.
Bez problemu udaje się dodać sensor gdzie długość krzywej jest sensor zliczana.

Niestety potem niejak nie mogę w równaniach odnieść się do danych z sensora.

Czy jest taka możliwość?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-08-16, 10:15
Pomógł 405 raz(y).
Przyznam szczerze, chciałbym pomóc ale nie rozumiem co napisałeś...nawet nie chodzi o to, że brakuje znaków interpunkcyjnych (które często zmieniają sens zdania).

Jak chcesz mieć dwie długości to zrób nogi za pomocą blachy.

Po co tutaj równanie???
 
Projektant
2016-08-16, 12:50
Pomógł 0 raz(y).
Uproszczę zatem. Potrzebuję do dalszej obróbki np. do podstawienia wymiaru w innym szkicu wartości z sensora. Czyli długość krzywej z sensora (lub może innej metody) podstawić do modelu z wyprostowanymi nogami. Gięcie średnio się nadaje do elementów elektronicznych gdzie wyprowadzenia są okrągłe.

Podstawienie jednej wartości w innym miejscu to już w SW równanie.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-08-16, 13:59
Pomógł 405 raz(y).
A dlaczego akurat z sensora? Zazwyczaj można dodać wymiar/pomiar typu RD - czyli adnotację. Nawet w oknie równań jest taka opcja dostępna.  W dalszym ciągu nie rozumiem idei tego powiązania, ale ok. pewnie nie możesz pokazać na screenie.
 
Projektant
2016-08-16, 15:18
Pomógł 0 raz(y).
W załączeniu przykład.
Zakładka konfiguracja powinna objawić zagadnienie.

Proszę się nie dziwić nie każdy jest tak biegły i zdaje się po to też to forum.
http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_3_2387_8670.sldprt

Być może moje niemożliwości spowodowane są tym faktem.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-08-16, 16:15
Pomógł 405 raz(y).
Nie chciałem, żeby to jakoś zarozumiale zabrzmiało, po prostu zawsze staram się zrozumieć problem. Skoro pytasz kokretnie o sensory w równaniach - to nie da się powiązać ich z innymi parametrami.

Ja zrobiłbym tak. Zamiast szkicu rzutowania, rysuję to samo szkicem 3D - splajnem. Od wersji zdaje się 2015 można mierzyć długość krzywej wprost wymiarem. Zatem na tzw. rozwinięciu dodaję równanie, że wymiar wyciągnięcia jest równy długości krzywej - i gotowe.

A tak na koniec - do czego to potrzebne?

Może warto pomyśleć o Routingu, w module do elektryki program sam zlicza długości kabeleków/przewodów :)

http://pswug.info/image/forum/forum_760_3_2387_8673.sldprt
 
Projektant
2016-08-16, 16:30
Pomógł 0 raz(y).
Krzywa a nie splajn 3d potrzebny jest z powodu ułożenia trasy w dwóch płaszczyznach w 3d tak jest zwyczajnie najprościej a też potem jest do czego zaczepić wymiary jak krzywa jest trochę "dwuwymiarowa"

Wyciągnięcie potem długości krzywej jest potrzebne po to tak jak w przykładzie konf RAW czyli surowa nieobgięta idzie do rysunku 2d jako długość -> takie długie mają być wyprowadzenia. Ostatnio gdy wstawiłem do rysunku detal tak jak go widać to chińczyk zapytał o wymiary bo chce powyginać wyprowadzenia w przedstawiony sposób :). Pozostaje tylko odczytać wartość sensora i wpisać do wymiaru należy tylko pamiętać o aktualizacji automatycznej.

Sensor liczy długość tej krzywej bezbłędnie problem tylko w odniesieniu się potem do tego pomiaru zdaje się że się nie da.


Załączony powyżej plik przedstawia dokładnie to czego mi trzeba tylko kłopotem jest rysowanie spline 3d bo trasę przedstawiają w rzeczywistości dwa prostopadłe do siebie szkice no i aż się prosi o krzywą szkic na szkicu.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-08-16, 18:21
Pomógł 405 raz(y).
W takim razie po utworzeniu krzywej rzutowania (szkic na szkic) włącz szkic 3D i konweruj krzywą do szkicu. Szkic będzie dodefiniowany i nie można w takim przypadku dodać wymiaru długości. Ale można to zrobić po wyjściu z edycji. Dodajesz wymiar orientacyjny (jako RD@ ) i do niego odnosisz się w równaniu.
 
Projektant
2016-08-17, 09:10
Pomógł 0 raz(y).
Brawo teraz działa.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT