SolidWorks >> Modelowanie części >> SPOSOBY MODELOWANIA POMOC POTRZEBNA
Autor Wypowiedź
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2016-09-08, 12:49
Pomógł 6 raz(y).
Witam. Mam tu taki wielki problem z wymodelowaniem zwrotnicy skrzynkowej ( box header ) Jezeli chodzi o zarysy zewnetrzne to nie bedzie problemu ale zarys wewnetrzny to juz problem.Czescpo lewej od osi pionowej wytne przez obot zarysu ale czesc po prawej stronie od osi pionowej to nie mam pojecia jak to rozwalic bo tam sie to wszystko laczy z to gardziela i ten przekroj nie jest symetryczny ni hu hu. Czy ktos poradzi jak to rozwalic , potrzebujemy to wymodelowac zeby spradzihttpczy nasze narzedzie do ipekcji przejdze orzez gardziel.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-09-08, 13:44
Pomógł 405 raz(y).
Masz już cokolwiek?

Jak to w odlewach... pewnie trzeba będzie coś powierzchniami polepić. Mając to co w widoku od góry (o zarysie kołowym) narysuj przekrój w symetrii i po kawałku wyciągaj pomiędzy nimi.

Podejrzewam, że jak się nie zacznie rysować to trudno będzie podpowiedzieć metodę, dlatego pytałem czy już coś posiadasz.

ps. łatwiej byłoby zeskanować (a na pewno dokładniej) :)
 
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2016-09-08, 15:13
Pomógł 6 raz(y).
No juz powoli idze zaczelem od szkicow eliptycznych z prawego przekroju z plaszczyznami co10mm i wyciagniecia po profilach. a potem wuciogne te gardziel co jest po prawej.zobacze jak to wyglada potem muse jeszcze pokominowac wymiary elips w rzucie z prawej. tak to narazie wyglada . We dwuch tu siedzimy i kombinujemy .. ufff - zewnetrzne wymiary nas nie obchodza bo narzedzie bedzie szlo w srodku zwrotnicy.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-09-08, 16:25
Pomógł 405 raz(y).
Powiem tak, dużo lepszy efekt będzie jeżeli zastosujecie mniej profili a zamiast tego krzywe prowadzące. Nawet jest taki ciekawy przykład butelki z zaawansowanego modelowania części (http://www.solidworks.com/sw/support/807_ENU_HTML.htm) , który wykonany został przez wyciągnięcie po ścieżce z krzywymi prowadzącymi.

Na razie wygląda to jak wiadomo co...:P
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT