SolidWorks >> Modelowanie części >> Obliczanie objętości/pojemności w złożeniu
Autor Wypowiedź
2017-09-13, 13:31
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
Mam problem.. chcę zmierzyć pojemność zbiornika, który jest złożeniem,
nie bardzo mam pomysł jak to zrobić.

Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-09-13, 14:11
Pomógł 405 raz(y).
Trzeba narysować bryłę będącą odpowiednikiem płynu/innego medium. Metoda dowolna.
Można oczywiście zapisać złożenia jako część i tam jest szansa, że byłoby to łatwiejsze.
 
Inżynier wsparcia technicznego CAD i SIM w firmie SOLIDEXPERT
2017-09-13, 22:13
Pomógł 2 raz(y).
j.w. trzeba narysować. proponuje skorzystać z operacji boolowskich, tak będzie najszybciej.

https://www.youtube.com/watch?v=enhTUcbsAPI
 
2017-09-13, 23:21
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuje za odpowiedź, wszystko okej.
Problem mam tylko z tym, że złożenie zbiornika zawiera kilka części w tym profile konstrukcji spawanych. Między profilami jest blacha, między blachą a profilem jest przestrzeń na spoinę.
Rozumiem, że aby operacja zadziałała wymagane jest aby złożenie
było szczelnie "zamknięte" ?

łapie mi tylko pozamykane właśnie profile i w nich pozostaje woda, w zbiorniku już nie
 
Inżynier wsparcia technicznego CAD i SIM w firmie SOLIDEXPERT
2017-09-18, 20:58
Pomógł 2 raz(y).
Przerób to na część i zalep powierzchniami.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-09-18, 21:32
Pomógł 405 raz(y).
Złożenie musi być zamknięte, ponieważ każdy otwór/przerwa pozostawi fragment niewycięty.

Można później otworzyć część i poodcinać. Nie jestem przekonany, czy łączenie powierzchni z bryłami dla mniej doświadczonego użytkownika będzie wykonalne. Lepiej chyba użyć standardowych operacji cięcia itp.

Pokaż jak wygląda ten obiekt płynu to coś poradzimy.
 
2017-09-19, 19:24
Pomógł 0 raz(y).
Doszedłem już do tego że złożęnie musi być zamknięte, dziękuje za pomoc problem już nieaktualny, ale mam kolejny którego nie rozumiem..

Zrobiłem sobie blachę, zawiera kilka gięć lecz niestety po rozłożęniu nie rozkłada każdego odgięcia, pierwszy raz się z czymś takim spotykam, ktoś wie co to oznacza ? co za tym stoi ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-09-19, 21:08
Pomógł 405 raz(y).
Kolego, bardzo proszę o zakładanie nowego wątku w przyszłości w odpowiedniej kategorii - będzie dla potomnych...

A odpowiadając na pytanie, może być problem kolizji dla tego zgięcia (czyli nakłada się materiał po rozłożeniu) lub nieodpowiedniego naddatku/ubytku.

Dołącz plik to będzie można powiedzieć coś więcej.
 
2017-09-19, 21:54
Pomógł 0 raz(y).
Okej na przyszłość zapamiętam,

pliki:

http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_3_2678_9306.sldprt

Zauważyłem, że nie pokazuje mi w ogóle kątów gięcia przy tych segmentach gdzie blacha sie nie rozkłada, tzn jeśli wejdę w edycję operacji to mam kąt zgięcia, jeśli kliknie dwa razy na blachę to nie pokazuje mi kątu tylko długość,
w innych "segmentach" pokazuje wszystko i blacha sie rozkłada
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-09-19, 22:15
Pomógł 405 raz(y).
Powiem krótko, bardzo bardzo dziwna metoda. Jeżeli wzór jest powtarzalny to trzeba zastosować szyk. Tutaj to w zasadzie można narysować wzór szkicem i odgiąć w jednej operacji. Naprawdę nie widzę powodu ręcznego stosowania 10x tej samej operacji.

W związku z tym szukanie błędu nie ma sensu. Obstawiam, że gdzieś nie jest włączony współczynnik k.

Edit:
Sprawdziłem, że wyprowadzając obiekt do nowej części, po wstawieniu zgięć się super rozkłada. Zatem może to być jakiś błąd programu, nie mniej tak jak pisałem - tutaj szukanie przyczyny nie wie wiem czy jest uzasadnione, skoro model można zrobić inną (lepszą) metodą.

 
2017-09-19, 22:33
Pomógł 0 raz(y).
    Kęska Paweł
    Powiem krótko, bardzo bardzo dziwna metoda. Jeżeli wzór jest powtarzalny to trzeba zastosować
    szyk. Tutaj to w zasadzie można narysować wzór szkicem i odgiąć w jednej operacji. Naprawdę
    nie widzę powodu ręcznego stosowania 10x tej samej operacji.
   
    W związku z tym szukanie błędu nie ma sensu. Obstawiam, że gdzieś nie jest włączony
    współczynnik k.
   
    Edit:
    Sprawdziłem, że wyprowadzając obiekt do nowej części, po wstawieniu zgięć się super
    rozkłada. Zatem może to być jakiś błąd programu, nie mniej tak jak pisałem - tutaj szukanie
    przyczyny nie wie wiem czy jest uzasadnione, skoro model można zrobić inną (lepszą) metodą.
   
   

Z tym szkicem to chodzi o rysowanie przekroju tej blachy i wyciągniecię jej później... ? może również utworzyc bryłę, którą później konwertuje do arkusza blach, tak w sumie też będzie chyba łatwiej

Dawno nie pracowałem w arkuszach blach i nie bardzo wiem jak wykonać to polecanym sposobem...
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT