SolidWorks >> Modelowanie części >> Spirala oparta na punktach/szkicu bazowym
Autor Wypowiedź
2017-10-27, 08:25
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Jestem na etapie tworzenia przenosnika z pasem modulowym opartego na szkicu bazowym ze spirala. Podobne przenosniki robilem juz w przeszlosci, lecz nie bylem zadowolony z przebiegu projektowania (wiele parametrow musialem poprawiac recznie). W zalaczonym pliku jest szkic ktory reprezentuje ksztalt przenosnika (chcialbym go pozniej dowolnie zmieniac, szerokosc, dlugosc, promien itd) oraz szkice pomocnicze do operacji (musze wyciagnac ksztalt pasa po calej dlugosci). Niestety nie potrafie polaczyc spirali tak aby zaczynala i konczyla sie w okreslonych punktach (innych szkicow). Srednica konwenteruje z szkicu bazowego, lecz poczatek i koniec spirali musze wpisywac 'z palca' co w pozniejszych etapach projektowania jest dokuczliwe. Czy jest jakas opcja o ktorej nie wiem, zeby to polaczyc?

Pozdrawiam,.
 
2017-10-27, 13:04
Pomógł 36 raz(y).
Witam.
Brak załącznika. Pliki daj do folderu i skompresuj rar lub zip.
 
2017-10-27, 17:55
Pomógł 0 raz(y).


http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_3_2700_9363.rar

Powyzej zdjecie i plik, niestety za pierwszym razem sie nie wkleilo.

 
2017-10-27, 18:24
Pomógł 36 raz(y).
Witam,
Mam Twój plik, ale nie bardzo wiem, jaki oczekujesz efekt końcowy, bo jest to nie dokończone. Może pokaż jakieś zdjęcie poglądowe? i w jakiej wersji masz SW ? bo ja tylko 17 i 18
A odp. na pytanie , myślę że szkic 3D może rozwiązać Twój problem. Daj jakiś podgląd, zdjęcie itd.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-10-27, 20:44
Pomógł 405 raz(y).
Spirala czy helisa bazuje na okręgu, więc można na zasadzie rzutowania przewidzieć jego lokalizację.

Zaznacz może problematyczne miejsce. I prośba o pakowanie zipem a nie rarem.
 
2017-10-30, 16:16
Pomógł 0 raz(y).
http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_3_2700_9365.7z

SW 2015

Rozwiazalem swoj problem rozpoczynajac nowy szkic w punkcie koncowym spirali. Teraz podczas edycji np. skoku spirali, automatycznie reszta sie dostosowywuje, lecz pojawil sie kolejny problem.
Przejscia pomiedzy odcinkiem prostym a spirala sa dosc 'ostre', mozna powiedziec ze nie do osiagniecia w rzeczywistosci. W zaleznosci od roznicy wysokosci tasm i pochylenia wejscia i wyjscia do spirali wyglada lepiej/gorzej.

Czy jest inny sposob wymodelowania calego pasa, tak aby sciezka do wyciagniecia po sciezce we wszystkich punktach laczenia byla styczna (inaczej mowiac miala lagodne przejscia)?

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-10-30, 18:27
Pomógł 405 raz(y).
Można użyć spirali o zmiennym skoku - ale będzie to raczej trudne do płynnego dopasowania.

Podpowiem Ci inne rozwiązanie. Włącz szkic 3D i konwertuj wszystkie segmenty a następnie dopasuj splajn (dostępne na karcie splajnu).
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT