SolidWorks >> Modelowanie części >> import części
Autor Wypowiedź
2018-10-15, 11:48
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Jestem nowym użytkownikiem forum, mam pytanie odnośnie importowania części.
Chcę wykonać rozkroje z modelu (link do modelu https://megawrzuta.pl/download/59a635cc035684bb7f17199e9206ab85.html )


Co trzeba zrobić abym miał dostęp do operacji i mógł rozłożyć blachy?

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-10-15, 12:32
Pomógł 405 raz(y).
Plik z załącznika jest importem części wieloobiektowej. FeatureWorks tutaj nie poradzi, a nawet gdyby obiekty nie nachodziły na siebie, to może mieć z tym problem. Być może byłoby łatwiej, gdyby każdy plik zapisany był w oddzielbym parcie. Możesz wykonać test i pod prawym w folderze obiektów wybrać Wstaw do nowej części.

Następnie zapisz jako parasolid, otwórz ponownie i rozpoznawaj pojedynczy obiekt. Albo zrób kopię części i usuń z drzewa wszystkie oprócz jednego obiekty. Wówczas też możesz rozpoznawać.

Ale wydaje mi się jednak, że lepszy efekt da opcja Wstaw zgięcia dostępna na pasku blach. Trzeba tak przeklikać każdy obiekt.

Temat niestety może być skomplikowany, jeżeli nie da się wstawić zgięć, czyli przekonwertować. Bo to oznacza niejednolitą grubość, błędy w narożnikach, zachodzenie na siebie i pewnie jeszcze parę innych przyczyn.
 
2018-10-15, 15:57
Pomógł 36 raz(y).
    Maciek Maciej
    Witam,
   
    Jestem nowym użytkownikiem forum, mam pytanie odnośnie importowania części.
    Chcę wykonać rozkroje z modelu (link do modelu
    https://megawrzuta.pl/download/59a635cc035684bb7f17199e9206ab85.html )
   
   
    Co trzeba zrobić abym miał dostęp do operacji i mógł rozłożyć blachy?
   
   

Witam,
Oglądają naroża, podcięcia itd. to tak jak Paweł napisał, będzie problem.
Jeśli masz to wrzucić do produkcji, to ja na Twoim miejscu narysowałbym wszystko od nowa, bazując się wymiarami z tego stepa, ale bym miał 100% pewności, że to złoży się w całość. Dla każdego elementu i tak trzeba będzie zrobić dokumentację 2D + DXF
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT