SolidWorks >> Modelowanie części >> plik .stl
Autor Wypowiedź
2019-01-01, 18:40
Pomógł 0 raz(y).
Czy można zrobić coś z tym plikiem? tzn. utworzyć np. bryłę?

Jest to jeden z plików całego projektu, ściągnięty z internetu, chciałbym wykorzystać go do złożenia /załącznik/.
 
2019-01-02, 04:51
Pomógł 36 raz(y).
    kuźmiński piotr
    Czy można zrobić coś z tym plikiem? tzn. utworzyć np. bryłę?
   
    Jest to jeden z plików całego projektu, ściągnięty z internetu, chciałbym wykorzystać go do
    złożenia /załącznik/.

Witam,
Brak załącznika.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-01-02, 08:24
Pomógł 405 raz(y).
Z stl'a można utworzyć bryłę ale może to być trudne, dlatego że stl to zbiór połączonych trójkątów. Można sobie otwierać stla tzw. graficznego, widać tam, że nie ma gładkich ścian tylko są załamania.

Więc w normalnej sytuacji taki plik jest wprost bezużyteczny, nadaje się co najwyżej do druku 3D (i to zależy od rozdzielczości).

Konwersji z stla na powierzchnię/bryłę można dokonać w dodatku SW ScanTo3D lub innych aplikacjach np. do skanowania 3D.
 
2019-01-02, 20:06
Pomógł 0 raz(y).
przepraszam coś poszło nie tak



http://pswug.info/image/forum/forum_760_3_2983_9958.stl

to mnie kolega pocieszył :(
jedna z części z projektu robota
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-01-02, 21:29
Pomógł 405 raz(y).
Ale to z załącznika jest akurat proste do odtworzenia. Nie mniej stl nie jest najfajniejszym formatem dla CADowca.
 
2019-01-02, 22:31
Pomógł 0 raz(y).
odtworzenie, czyli rysowanie od samego początku? jak pisałem to tylkko jedna z części, są inne bardziej skomplikowane
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-01-03, 08:43
Pomógł 405 raz(y).
Jeżeli rozmawiamy o dodatku SW (bo jest ich mnóstwo, zazwyczaj jako soft ze skanerami) to ma on dwa tryby - automatyczny i sterowany. Jednak wymagają dobrej znajomości modelowania powierzchniowego.

Przykład jak to wygląda: https://www.youtube.com/watch?v=2NI50UTI8is

w internecie jest tego mnóstwo.
 
2019-01-03, 21:56
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki, poradziłem sobie
 
2019-01-05, 08:51
Pomógł 0 raz(y).
Jednak są problemy, narzędzi scan to 3 D nie wiem dlaczego nie działa, a rozpoznawanie operacji co prawda tworzy bryłę ale trójkąty nadal są



czy można w miarę szybki sposób poprawic powierzchnie walcowe?
tak wygląda element po rozponawaniu operacji
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-01-05, 17:57
Pomógł 405 raz(y).
Taki element możesz spróbować trybem sterowanym, ponieważ tam program dzieli element na podsiatki i albo sam, albo ręcznie wskazujesz - jaki fragment ma być jakim typem powierzchni (np, obrót, rozwijalna, nurbs itp.).

Można to też w takiej formie nadbudować operacjam, czyli "zalepić otwór" i wyciąć ponownie (np. opierając się okręgiem na 3 wierzchołkach).
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT