SolidWorks >> Modelowanie części >> [Podsawy] parametry detali wycinanych termicznie.
Autor Wypowiedź
2021-05-16, 11:50
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Udało mi się zaczytać pożądane parametry tj. długość krawędzi cięcia i powierzchnie całkowitą do rysunku w konkretnym modelu.

Niestety ,żeby je zaczytać każdy model musi mieć wgrane cztery funkcje np.
(S=V/g)
S-powierchnia "gorna"
V- objetosc
g -grubosc

Jak w prosty sposób zrobić, żeby każdy nowy model domyślnie miał te 4 funkcje?

Rysunek zaczytuje mi te wartości na podstawie szablonu.

Marek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2021-05-16, 21:25
Pomógł 405 raz(y).
Z objętością nie ma problemu, grubość jest właściwością konkretnego obiektu, jeżeli byłyby to części z jedną bryłą pewnie byłoby łatwiej.

Natomiast nie ma czegoś takiego jak powierzchnia górna, trzeba by to zaznaczyć i dopiero zmierzyć. Z kolejnej strony powierzchnia (np blachy) to objętość dzielona przez grubość, nie wiem co jest tym czwartym parametrem.
 
2021-05-16, 22:52
Pomógł 0 raz(y).
Jutro może uda mi się zrobić kilka zrzutów ,żeby lepiej pokazać gdzie jest problem.

Aktualizuję.

Mam Solida przed sobą i źle to opisałem w 1 poście.

Chodzi o moduł arkusz blachy i część pojedynczą.

Cel jest taki. Mam opracowane równania dla jednej konkretnej części, które liczą długość cięcia + pole powierzchni, a rysunek to zaczytuje.

O ile ,żeby każdy rysunek zaczytywał te równania jest łatwą sprawą - zrobiłem szablon. To nie wiem jak zrobić, żeby każdy blaszany part miał domyślnie w sobie te równania.

Tutaj pytanie jak zrobić ,żeby każdy nowa część blaszana miała już w sobie te równania?

Niżej kilka zrzutów. (chyba coś jest nie tak z zdjęciami...)






Marek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2021-05-17, 07:39
Pomógł 405 raz(y).
To część, w której są równania zapisz jako szablon części.

Ale uwaga nr 1 - w zależności jak są zdefiniowane, nie wiem czy będą działać po stworzeniu nowego arkusza. Bo przykładowo, jeżeli w części było równania odnoszące się do wymiarów, np. D2@szkic1 / D3@szkic5, i równania zostają a bryła znika, to w nowej części te parametry musiałby by się odnosić do tych samych wymiarów - co jest raczej trudne.

Uwaga nr, jest coś takiego jak Costing, i tam można wygenerować takie i wiele innych dodatkowych parametrów w postaci właściwości.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT