SolidWorks >> Modelowanie części >> Operacje boole'a
Autor Wypowiedź
SW 12 SP 5
2011-06-13, 20:59
Pomógł 0 raz(y).
Witam szanownych forumowiczów od jakiegoś czasu dręczy mnie pewien problem dotyczący operacji boole'a.
Mianowicie czasem bywa, że muszę zaprojektować jakąś formę, a model detalu już mam i strasznie się mecze ze względu na to że poprostu używam szkiców z części i za ich pomoca tworzę konstrukcje formy. Swego czasu już grzebałem w google jednak nic mi to nie dało jedni piszą że operacje odejmowania i dodawania brył istnieją w SW a inni że nie i przyznam że sam już zgłupialem;/. W przypadku Solid Edge takie operacje są i jest to dość proste narzędzie i nie powiem przydatne narzędzie, szukałem podobnego w SW jednak nic nie znalazłem. Proszę o pomoc. Dodam że nie chodzi mi tu o jakieś proste bryly typu odjąć walec od stożka, ale o bardziej złożone. Dzieki za odpowiedź.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-06-13, 21:10
Pomógł 405 raz(y).
Kolego, operacje Boole'a są chyba w każdym CADzie. W SW są na pewno i można się do nich dostać po zaznaczeniu przynajmniej 2 brył z folderu obiekty bryłowe/elementy cięte pod prawym klawiszem > połącz lub z menu wstaw > operacje > połącz.

Nie wiem dokładnie o jakim przypadku rozmawiamy ale oprócz w/w operacji można też używać odciśnięcia lub gniazda w złożeniach.

Zawsze można też ciąć powierzchnią i na dziesiątki innych sposobów działać na obiektach rozłącznych.
 
Panienka do wszystkiego
2011-06-13, 21:32
Pomógł 66 raz(y).
Witam,



do tego sluzy funkcja GNIAZDO - operuje na brylach w ZLOZENIU:



wchodzi sie w obrobke jednej bryly wybiera funkcje, dopasowuje parametry i cacy...


http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_3_429_2710.zip


Pozdr. tomek
 
SW,CATIA
2011-06-14, 09:37
Pomógł 3 raz(y).
Witam,

Chciałem dodać że jeśli masz do wykonania formy wtryskowej, wkładek formujących to zerknij na narzędzia do form, Tam jest wszystko co potrzebne do wykonania formy: tworzenie płaszczyzny podziału, tworzenie kostek - odcisków formujących itp.



Pozdrawiam gtokarczyk
 
SW 12 SP 5
2011-06-15, 18:38
Pomógł 0 raz(y).
Ok. Dzięki wielkie za wyczerpujące odpowiedzi.Jeśli chodzi o formy to chodzi o dość proste formy na prasy hydrauliczne.
Myslę że sobie już poradzę:)
 
SW 12 SP 5
2011-06-15, 18:38
Pomógł 0 raz(y).
Ok. Dzięki wielkie za wyczerpujące odpowiedzi.Jeśli chodzi o formy to chodzi o dość proste formy na prasy hydrauliczne. Myslę że sobie już poradzę:)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT