SolidWorks >> Modelowanie części >> Wycięcie przez obrót pod kątem
Autor Wypowiedź
2011-07-23, 11:13
Pomógł 0 raz(y).
Witam wszystkich,

Mam do wykonania część od tokarki ale nie mogę wykonać wycięcia pod kątem 30° po obwodzie.

jak na zrzucie (czerwona linia).Cięcie jest proste po linii, natomiast przy drugim uskoku jest podobnie z tym

że linia jest linią krzywą (odchylenie od prostej około 2 mm).

Proszę pomóżcie, Andrzej

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-07-23, 11:51
Pomógł 405 raz(y).
To zamiast wycięcia zrób dodanie ale z odznaczoną opcją scalania wyników. Następnie konwertuj do szkicu 3D lub 2D (jeżeli na ścianie płaskiej) tę krawędź u dołu. Narzędziami do powierzchni wyciągnij ów szkic po ścieżce - czerwonej linii. Tą powierzchnią odetnij dół brły z menu wstaw > wytnij > powierzchnią. Na końcu operacja Boole'a i odjęcie od głównego obiektu tego przyciętego.

Teoretycznie, jeżeli linia czerwona zawija się na zewn. ścianie walca można próbować wycinać po ścieżce bryłowo, gdzie profilem będzie prostokąt nad wymiarem 2, ale wg mnie bez dodatkwych krzywych prowadzących pojawią się przekłamania.
 
2011-07-23, 18:01
Pomógł 0 raz(y).
Pogubiłem się trochę, a jak mam narysować tę ścieżkę. Ta czerwona linia która jest na zrzucie to jest namalowana na obrazku. Chcę odciąć górę bryły
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-07-23, 18:12
Pomógł 405 raz(y).
A może po prostu wystarczy użyć sfazowania...

Scieżka musi być nawinięta lub rzucona na ścianę - w zależności co ma utworzyć.

 
2011-07-23, 18:29
Pomógł 0 raz(y).
Sfazowanie nie może być, początek jest dobry, natomiast zakończenie nie jest krawędzią wzdłuż promiena.Kąt całego

skosu to 53­° z obwodu.Ścieżka jest jakby nawinięta wokół walca cały czas pozioma, pod górę 30°,równej szerokości.
 
technolog drewna
2011-07-24, 03:20
Pomógł 1 raz(y).
Trochę posiedziałem nad tym i udało mi się to zrobić przy pomocy wycięcia po ścieżce tak jak napisał wcześniej Paweł. Ścieżkę robisz przy pomocy spirali przy użyciu opcji wysokość i obrót. W twoim wypadku obrót będzie wynosił 0,1472

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT