SolidWorks >> Modelowanie części >> Wycięcie innym obiektem
Autor Wypowiedź
2011-08-18, 17:23
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Mam problem w odnalezieniu metody w SolidWorkie jaką jest wycinanie fragmentów bryły inną bryłą. Czy jest w tym programie to możliwe? Szukałem w pomocy i google pod różnymi hasłami bez skutku. Czy ma ktoś już opracowaną metodę jak można to zrobić w podobny sposób?



Pozdrawiam, Marcin.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-08-18, 17:47
Pomógł 405 raz(y).
Jakiś screen?

Można wycinać bryłą po ścieżce ale zapewne problem jest banalny i chcesz użyć operacji Boole'a (menu wstaw > operacje > połącz) - odejmowanie albo odciśnięcia.
 
2011-08-18, 22:28
Pomógł 0 raz(y).
Właśnie o to mi chodziło :) Operacja "połącz" wykonuje to co chcę.

Mam jeszcze dwa pytania:

Operacja połącz może być jakoś wywowała w złożeniu?

Dodaję obecnie dodatkowe obiekty do części poprzez bibliotekę, jednak po ich dodaniu nie wiem jak je przesuwać/przekręcać aby dopasować precyzyjne wycięcie, można to zrobić?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-08-18, 22:58
Pomógł 405 raz(y).
W złożeniu? Połącz działa na obiektach a nie na częściach. Tam można użyć opcji łącz do scalenia części. Zawsze też można złożenia zapisać jako part i tam połączyć wspomnianą operacją.

Ad. Wstaw > operacje > przenieść/kopiuj
 
2011-08-18, 23:35
Pomógł 0 raz(y).
No rozumiem, tylko że docelowo chcę wycinać obiektem inny obiekt, a w operacji "łącz" tego już nie da się zrobić.



Może powiem konkretnie co chcę zrobić. Mam dwie bryły na wzór płyt drewnianych, chciałbym wykonać przez nie obie otwór stworzonym przeze mnie łącznikiem gwintowym, tak aby wszystko razem się zpasowało bez przenikania się obiektów do późniejszej symulacji. Łączeń takich będzie dużo, dlatego najlepiej jakbym robił je wszystkie na raz w złożeniu.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-08-19, 06:54
Pomógł 405 raz(y).
Sorry, trzeba użyć opcji gniazda (działa w edycji części). Skojarzyłem łączenie dlatego, że operacja nazywa się połąc a w rzeczywistości rozmawiamy o odejmowaniu...

Do wykonywania otworów służy kreator (z przenoszeniem operacji do części) albo seria otworów. Dlatego prosiłem o jakiś zrzut ekranu aby było jasne o czym rozmawiamy:)
 
2011-08-19, 14:14
Pomógł 18 raz(y).
    Godzina Marcin
chciałbym wykonać przez nie obie otwór stworzonym przeze mnie łącznikiem gwintowym, tak aby wszystko razem
    się zpasowało bez przenikania się



Hmmm, a jakby tak zrobić ten łącznik jako Smart Component?

[url=http://www.youtube.com/watch?v=d0Gz54DEKDQ]http://www.youtube.com/watch?v=d0Gz54DEKDQ
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT