SolidWorks >> Modelowanie części >> Sumowanie powierzchni
Autor Wypowiedź
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona
2011-09-02, 14:50
Pomógł 4 raz(y).
Witam, poszukuję sposobu na sumowanie wybranych powierzchni w SW

osobiście znalazłem coś takiego ale u mnie nie działa http://www.eng-tips.com/viewthread.cfm?qid=206248
próbowałem użyć sensora ale podaje on wymiar całości a mnie potrzebny wymiar konkretnych powierzchni w części.
Z góry dziękuję.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-09-02, 15:19
Pomógł 405 raz(y).
Tak czy inaczej żeby sumować to trzeba coś zaznaczyć... nawet jak są makra to i tak jakiś wybór musi być wskazany. Można utworzyć jedną powierzchnię (operacja połącz) i później mierzyć w dowolny sposób. Pole takiego obiektu jest wielkością parametryczną.

Zbyt mało szczegółów podałeś.
 
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona
2011-09-02, 15:45
Pomógł 4 raz(y).
Chodzi mi o sumę powierzchni zielonych jak widać nie są połączone.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-09-02, 16:04
Pomógł 405 raz(y).
Nie muszą być połączone. Ale czy to są bryły, powierzchnie, płaskie, 3D, zaokrąglone?
 
2011-09-02, 17:09
Pomógł 2 raz(y).
Jak rozumiem problem rozwiązałem już na cad.pl, ale żeby nie było tu też napiszę - po prostu ZMIERZ.
 
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona
2011-09-05, 08:00
Pomógł 4 raz(y).
Zielone powierzchnie to tak jak załączonym obrazku wysuniete części tej samej bryły, a co do funkcji ZMIERZ ok działa ale za każdą zmianą trzeba jeszcze raz mierzyć ręcznie w przy większej powierzchni jest to "bardzo" uciążliwe.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-09-05, 09:17
Pomógł 405 raz(y).
Klikasz prawym na szarej ścianie, pod prawym klawiszem > wybierz styczność, pod prawym (trzeba rozwinąć menu) > odwróć wybór i masz zaznaczone wszystkie zielone ściany, następnie wybierasz zmierz!

Jak wymyślę coś lepszego to dam znać:)
 
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona
2011-09-05, 09:41
Pomógł 4 raz(y).
Dzięki to już jakieś rozwiązanie zamiast klikać w nieskończoność - kilka ruchów :)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT