SolidWorks >> Modelowanie części >> Wyciągniecie wycięcia problem
Autor Wypowiedź
2013-02-13, 19:10
Pomógł 0 raz(y).
Witam mama problem z modelem, podczas próby wyciągniecia wycięcia wyskakuje mi blad informujac o ty ze szkic nieprzecina model, lecz wiem i widze ze go przecina.Podczas oglądania modelu w przekroju zauwazylem z jest to skorupa, cz to przeszkadza wycieciu?jak inaczej moge przeciac model ?

 
.
2013-02-14, 07:35
Pomógł 52 raz(y).
Rozumiem, że chodzi o wycięcie korpusu tym żółtym obiektem.
Jeśli model (korpus) pochodzi z importu np IGES to jest to model powierzchniowy (jeśli nie pozamykały się wszystkie powierzchnie) a tekiego nie da się przyciąc metodami bryłowymi.
Moim zdaniem tu jest problem
Pozdrawiam

PS Sprawdż czy te granatowe obszary na korpusie nie są dziurami w powierzchni.
 
2013-02-14, 17:24
Pomógł 0 raz(y).
Tak chce wyciąć korpus zwyklym szkicem prostokontem , tak ten moedl importowalem z IGES jezeli nieda sie wyciąć medodą bryly to jak inaczej ? te granatowe i inne kolory to tylko wyroznienie dla pewnych przestrzeni (jest to model glowicy ) ale napweno powierzchnie są scalone ( brak jakiego kolwiek otworu) .Co do importu IGES to takze tworzylem wycięće w innym modelu bez zadnego problem lezcz model był bryłą.Myslalem by pogrubic model i scalic wolna przestrzen lecz tez wystepuja bledy.Ma ktos pomysl jak to zrobic?
 
2013-02-14, 17:35
Pomógł 0 raz(y).
Jezeli ktos by mogl zobaczyc w wolnej chwili model to mam go tutaj http://chomikuj.pl/oker128/Model+g*c5*82owicy+TRX850 (niewiem czy moge to tu wstawic, ale niemialem gdzie indziej )
Pozdrawiam
 
2013-02-14, 20:23
Pomógł 36 raz(y).
Witaj.

Przytnij płaszczyzną, którą musisz utworzyć wg. odpowiedzniej odległości a wygląda to tak



Pytaj jak wystapią problemy.

Pozdrawiam.
 
2013-02-14, 22:07
Pomógł 0 raz(y).
Wszystko wporzadku udalo sie ,dziekuje za pomoc.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT