SolidWorks >> Rysunki >> Rysunki duzych zlozen
Autor Wypowiedź
2013-11-13, 12:57
Pomógł 2 raz(y).
witam

czy zna moze ktos sposub na przyspieszenie Solida podczas tworzenia rysunkow. Chodzi mi o to ze jak mam duze zlozenie i obie rysunek to praktycznie po kazdym ruchu myszki Solid zachowuje sie jakby ciagle cos aktualizowal lub zapisywal.
 
CSWP
2013-11-13, 18:19
Pomógł 0 raz(y).
Może spróbuj usunąć z pamięci inne niż aktywny akrusze. Próbowałeś używać funkcji SpeedPak? Wadą SpeedPaka jest to, że nie można tworzyć przekrojów ze złożeń zawierających tą konfigurację - używam 2011, może poprawili w 2013... Koniec końców czy PC jest wystarczająco mocny?
 
2013-11-13, 22:19
Pomógł 2 raz(y).
no wlasnie speedpak to nie to o co mi chodzi. Blad byl w tym ze kolega mial blachy w tym zlozeniu ogromna liczbe otworow utworzone szykiem liniowy po ich wygaszeniu wszystko smigalo normalnie
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-11-14, 09:15
Pomógł 405 raz(y).
Niestety bardzo często, mając nawet rozsądny komputer, to użytkownik powoduje, że praca z dużymi złożeniami staje się nie do zniesienia.

Mamy przecież wiele narzędzi ułatwiających pracę, upraszczanie, wspomniany speedpack, tryb dużego złożenia, tryb odciążony i wiele innych.

Typowa sytuacja, gdzie jest np. szyk wielu tys. powtórzeń, - po co to pokazywać w złożeniu? Jeżeli już muszą być to na rys. wykonawczym, a bardzo często nawet wystarczy tekstura bo są to przykładowo części handlowe (np. blacha ryflowana czy sita).

Ale skoro się już wyjaśniło - to dobrze:)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT