SolidWorks >> Rysunki >> Znikające widoki
Autor Wypowiedź
--
2013-11-16, 16:25
Pomógł 6 raz(y).
Witam serdecznie.

Mam pytanie czy nie da się nic zrobić w przypadku gdy mam zrobiony rysunek części i nadpisuje go ?

Problem wygląda następująco zapisałem zrobione złożenie jako część zrobiłem rysunek tej części i włożyłem tą część do głónego złożenia. Okazało się że trzeba coś zmienić, wiec wchodzę do złożenia zmieniam jakiś wymiar i znów zapisuje jako część w tym samym folderze i nazwą czyli nadpisuję tą część i wchodzę dorysunku a tam kicha nie widzi tej częśći a przecierz to ta sama część. Daje prawy myszy otwórz część i nic sie nie zmienia,jest może jakiś sposób aby nie robić wszystkiego od nowa wskazać tą część w taki sposób aby wróciła do widoków rzutowania ?



 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-11-16, 18:54
Pomógł 405 raz(y).
Podczas otwierania rysunku wybierz Odniesienia i tam wskaż poprzez dwukrotne kliknięcie nową (nadpisaną)część.

Prawdopodobnie zmieniają się jednak odniesienia..
 
--
2013-11-16, 19:53
Pomógł 6 raz(y).
Czy chodzi Ci o ten etap ?

Tu nie mogę zbyt wiele zmienić jeśli nawet zmienię widoki nadal są puste i nie reaktywują się.





 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-11-16, 21:02
Pomógł 405 raz(y).
Nie klikaj "Zastąp", tylko dwukrotnie w kolumnie Nazwa, tam gdzie poniżej istnieje obecna część - trzeba na niej kliknąć.

A co w samym rysunku się pojawi się po wybraniu menu plik > znajdź odniesienia?
 
--
2013-11-17, 17:00
Pomógł 6 raz(y).
Tak właśnie robiłem i niestety nie działało ale od czego jest Explorer , czasami człowiek szuka okrężną drogą a rozwiązanie aż prosi się żeby go urzyć.

Explorer załatwił temat, niby ta sama operacja ...

Pozdrawiam.



 
2013-11-19, 09:12
Pomógł 18 raz(y).
Mi czasami tak się zdarzy, że przez moją nieuwagę "zgubi" się jeden z widoków.



Wtedy na tej "kopercie" (lub na szarym widoku w drzewku) klikam PPM, Otwórz, jest komunikat, że nie ma pliku i czy wyszukac ręcznie. Daję "TAK" i wskazuję plik. Model się otwiera, zamykam go i wtedy na "kopercie" znowu PPM i "Pokaż".
 
CSWA/CSWP
2013-12-09, 22:16
Pomógł 2 raz(y).
Spróbuj ponownie wczytać ścieżkę do pliku sldprt (jak na screenie):
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT