SolidWorks >> Rysunki >> zapis jako dxf lub dwg
Autor Wypowiedź
2013-11-24, 18:50
Pomógł 0 raz(y).
witam
mam pytanie , przy zapisie jw , rysunek zmienia skalę, i nie ma siły aby dało się zgadnąć jak, raz jest 1: , raz 20:1 nie ma pewności, jak się rozpędż i nie sprawdzę to wycinarka wytnie mi jakieś mikro lub makro
może ktoś się z tym juz spotkał SW2010 w 2007 tego problemu nie miałem
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-11-25, 16:43
Pomógł 405 raz(y).
Może w opcjach nie jest ustawiona skala albo jakiś bug.
 
Konstuowanie to moja pasja
2013-11-25, 21:57
Pomógł 2 raz(y).
Musisz rozwinięcie detalu (to co idzie na laser) wykonać w SW w widoku w skali 1:1.

Ja najczęsciej robię to poza obszarem wydruku.

Jeszcze jedno kiedy wymiarujesz np. w AUTOCADZIE plik generowany z SW sprawdzaj skalę wstawianego wymiaru.
 
2013-11-25, 22:17
Pomógł 0 raz(y).
tak , w skali 1:1 , tylko coś w trakcie się rąbie, i muszę wysyłać też pdf aby gośc co wrzuca na wypalarkę sobie sprawdził
 
2013-11-26, 21:06
Pomógł 0 raz(y).
Witam, w jaki sposob zapisujesz to do dxf ??? Z poziomu rysunku? czy pliku ( przykladowo w arkuszach blach- rozłożenie modelu- zapisz jako - plik dxf i przez program na wypalarke ?? Ja robiac rysunki w ark blach rozkladam model i zapisuje (zapisz jako dxf bo takie pliki obsluguje nasza plazma) tak jest najszybciej i najprosciej i nigdy nie mialem problemu ze skalowaniem. Pozdrawiam
 
2013-11-26, 23:54
Pomógł 0 raz(y).
z rysunku
 
2013-11-29, 11:10
Pomógł 0 raz(y).
Kolego zrob tak : nie wiem jakie pliki wypalasz czy poprostu rysujezz bryly plaskie czy pracujesz w ark blach, ale tak czy inaczej ustaw model tak jak chcesz zeby byl wypalony model ( najlepiej normalny do) arkusz blachy musisz dodadkowo rozlozyc, robisz ZAPISZ JAKO , wybierasz rodzan plikh do jakiego ma byc zapisane, w Twoim przypadku dxf i pojawia Ci sie okno jak dany ppik bedzie wyglada, akceptujesz go lub edytdujesz, jezeoi potwierdzisz to automatycznie eksportuje blik o wymiarach z solida do dxf
 
2013-11-29, 21:50
Pomógł 0 raz(y).
sprawdzę
 
CSWA/CSWP
2013-12-09, 22:40
Pomógł 2 raz(y).
Najprościej to chyba kliknąć PPM na modelu i z rowiniętego paska wybrać eksportuj do dxf/dwg. Do jakiej postaci będziesz chciał wyeksportować to już wybierzesz w kolejnych krokach.
 
.
2014-01-12, 12:50
Pomógł 52 raz(y).
Nie wiem czy rozwiązałeś problem ale jeśli nie, to sprawdź jednostki użyte w SW i w AC (cale czy milimetry). Czy ta skala nie jest przypadkiem 25.4:1 a nie 20:1 ?
 
--
2014-01-12, 18:11
Pomógł 6 raz(y).
Jeśli robi to z poziomu modelu czyli z prawego myszy i zapisz jako dxf/dwg potem wybiera jako arkusz blachy lub krawędzie to ma w skali 1:1 jeśli z poziomu rysunku czyli rzutowania to w zależności od rozmiaru arkusza będzie miał skalowane wymiary do wielkości arkusza raz i drugi raz może zmienić skalę na rzutach elementu czyli podwujne skalowanie i wtedy wychodzi skala z kilkoma przecinkami może więc problem jest tu . Po za tym maszyny cnc nie trawią przeważnie splajnu więc bez różnicy w jakim formacie zapiszesz jak masz nadal z tym problemto podeślij jakiś konkretny plik i opisz z czym masz problem na codzień zajmuje się nie tylko prpjektowaniemalerównierz przygotowaniemprodukcji czyli min. programami na wypalrki itp.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT