SolidWorks >> Rysunki >> Kolor wstawionego elementu
Autor Wypowiedź
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Czy można zmienić kolor detalu w 2d? mogę to zrobić w 3 d i w 2d wybrać odpowiedni styl wyświetlania, ale zależy mi czy można to zrobić w 2d, może można to jakoś obejść abym nie musiał zmieniać koloru w 3D
 
2014-01-08, 15:52
Pomógł 18 raz(y).
Jeśli chodzi o przedstawienie krawędziowe to możesz stworzyć warstwę o odpowiednim kolorze i umieścić komponent na niej...jeśli zależy Ci na kolorze ścian to można zastosować kreskowanie i z opcji wybrać wypełnienie...kolor wypełnienia będzie taki jak warstwy...z tego co wiem ma to jednak ograniczenie i dotyczy tylko ścian planarnych...
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-01-08, 17:13
Pomógł 405 raz(y).
A dlaczego zmiana koloru w 3D jest zła? Można utworzyć stany wyświetlania (takie konfiguracje wyglądów) i tam zmieniać kolory a w rysunku tylko włączyć tryb pokazywania kolorów krawędzi z modelu.

Przypisanie do warstwy też jest rozsądnym rozwiązanie, zawsze też można włączyć pasek format linii i tam zmienić lokalnie kolory krawędzi.
 
profesjonalny opis
2014-10-07, 22:02
Pomógł 0 raz(y).
Co może być powodem tego że po wybraniu warstwy w konkretnym kolorze szic nadal jest czarny natomiast wymiar przybiera kolor warstwy?
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT