SolidWorks >> Rysunki >> Półwidok-półprzekrój
Autor Wypowiedź
2014-01-15, 14:08
Pomógł 0 raz(y).
Chcę uzyskać taki półwidok-półprzekrój jak na rysunku, żeby móc zwymiarować średnicę i długość ścieżki freza.





Jednak wychodzi mi coś takiego, jak tutaj. I pytanie- co robię źle?

 
2014-01-15, 16:57
Pomógł 18 raz(y).
Też się kiedyś męczyłem z takim przekrojem i do teraz w samym narzędziu do tego służącym nie znalazłem rozwiązania...proponuję jednak to obejść...w części stworzyć konfigurację i wyciąć w niej zbędny obszar...wstawić detal w tej konfiguracji do rysunku,narysować na odpowiednim rzucie linię cięcia, zaznaczyć ją i z menu wstaw>>utwórz linię przekroju odpowiednio ją oznaczyć...pozostaje tylko pokreskować obszar i gotowe...drugie wyjście możesz całą część obrócić w rysunku(pasek przeźroczysty u góry okna ikonka obróć widok) o kąt wynikający z podziału (u Ciebie jak dobrze policzyłem ząbki to chyba 22.5 stopnia:) to wtedy bezpośrednio zastosować półprzekrój...może ktoś zna lepsze rozwiązanie?
 
SolidWorks
2014-01-15, 18:32
Pomógł 0 raz(y).
Nie wiem w której wersji SW chcesz to zrobić. W wersji 2013 i późniejszych możesz to zrobić następująco:
Wybierasz Przekrój, przechodzisz na zakładkę Półprzekrój i wybierasz odpowiednią pozycję. Następnie wskazujesz na widoku środek okręgu:


Po wskazaniu na rysunku środka okręgu i wstawieniu przekroju otrzymasz:

W wersji 2012 i porzednich:
Na widoku szkicujesz 2 prostopadłe do siebie linie. Następnie wskazujesz tą, która będzie odpowiadała za kierunek tworzenia przekroju (przekrój tworzony będzie prostopadle do wskazanej linii). Po wskazaniu linii wybierasz Przekrój:


Po kliknięciu Nie na komunikacie wstawiasz przekrój:

 
2014-01-15, 18:39
Pomógł 18 raz(y).
Zgodzę się ... tylko tu chodzi o linie półprzekroju które nie są wzajemnie prostopadłe...a dokładnie jak kolega napisał zwymiarowanie długości wrębu...
 
SolidWorks
2014-01-15, 18:52
Pomógł 0 raz(y).
Faktycznie. Co ślepemu po oczach. Zgadzam się z kolegą Pepe. W tym przypadku rozwiązanie z konfiguracją to słuszne podejście. Natomiast można się jeszcze pokusić o jedno podejście.
Mianowicie. Można obrócić część (operacją Przenieś/Kopiuj) o taki kąt, aby to wycięcie było ustawione w pionie.Też jest to obejście, ale będzie można skorzystać z przekroju, który wcześniej opisałem.
 
2014-01-15, 19:27
Pomógł 0 raz(y).
Udało się, dziękuję :)
 
2014-05-22, 20:24
Pomógł 0 raz(y).
Jeśli mam walec" złamany" pod kątem np 45 stopni, czy półprzekrój-półwidok wykonuję w taki sam sposób?

czy muszę wykonać rzut z boku? w moim przypadku nie będzie mi potrzebny
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-05-23, 08:42
Pomógł 405 raz(y).
Najpierw rysujesz linie a później wybierasz odpowiedni typ przekroju, a w nowszych wersjach podczas rysowania wybierz edycję linii.
 
2014-05-23, 20:35
Pomógł 0 raz(y).
Mógłbyś to rozrysować w screenach jak znajdziesz chwilę czasu?

walec złamany pod dowolnym kątem.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-05-25, 12:18
Pomógł 405 raz(y).
Pokaż co chcesz uzyskać, bo nie mam jasności.



 
2014-05-31, 13:51
Pomógł 0 raz(y).
chcę pokazać takie kolanko w półwidoku-półprzekroju



 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-06-01, 15:39
Pomógł 405 raz(y).
W takiej sytuacji jest trochę więcej roboty, raczej się nie da typowymi operacjami przekroju. Ja to zrobiłem w konfiguracji wykorzystując do wycięcia szkic ścieżki konstrukcji spawanej (bo tak powstała rura).





Jaki jest sens pokazywania kolanka w ten sposób? Jest tam coś w środku?
 
2014-06-01, 18:45
Pomógł 0 raz(y).
Oczywiście, jest wiele podtoczeń, zależało mi tylko na sposobie wykonania półwidoku-półprzekroju dla takiego elementu dlatego dałem przyłądowe kolanko.

Wydaje mi się że powinno specjalne narzędzie do wykonywania półwidoków-półprzekrojów, bo widzę że za każdym razem trzeba kombinować :)

A ja to zrobiłem wyrwaniem :)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT