SolidWorks >> Rysunki >> Lista Materiałowa - segmentowa
Autor Wypowiedź
Mój profesionalny opis jest profesjonalny.
2014-01-23, 08:30
Pomógł 0 raz(y).
Witam zgromadzonych,

Mam takie pytanie odnosnie tabelki - listy materiałowej.

Czy możliwe jest stworzenie tabeli podzielonej tak aby sortował komponenty na części, komponenty do zakupu oraz standardy (np. Toolbox)? Jeżeli to możliwe to jak tego dokonać.


Poniżej przykładowa tabelka która sortowała za pomocą parametrów komponentów "z automatu" do BOMU (w innym programie 3DCad):

 
.
2014-01-24, 09:29
Pomógł 52 raz(y).
Z automatu to raczej nie.
Natomiast ja to robię tak, że odpowiednio układam komponenty w drzewku złożenia , a potem w BOM zaznaczam opcję 'Trzymaj się kolejności złożenia' i wtedy mam ułożoną tabelkę tematycznie.
Można potem dołożyć wiersze w tabeli i opisać ręcznie.
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2014-01-24, 10:22
Pomógł 12 raz(y).
Z automatu nie da się, ale jeżeli oznaczymy typ części np. we właściwościach to możemy praktycznie wszystko za pomocą makra. Walczyłem z tym tematem - zapraszam tutaj: http://www.adksolid.com/pl/makra-solidworks

PS. Wyeksportowanie listy do excela, txt, czy też tabelki ogólnej do złożenia lub rysunku to już nie problem.
 
SW 2011 SP5.0
2014-01-24, 12:01
Pomógł 6 raz(y).
Mój sposób to sortowanie tabeli według kolumny Rysunek/norma a w drugiej kolejności według nazwy. Normalia układają się w grupy. Wiersze to już ręcznie należy dodać, tak jak pisał Włodzimierz.

Każdą tabelkę idzie w prosty sposób zapisać także do excela. Tam jest wtedy więcej możliwości.

Z automatu taka tabelka w SolidWorks to już tylko makro spersonalizowane pozostaje.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-01-25, 14:41
Pomógł 405 raz(y).
A mi się wydaje, że koledzy zapomnieli o wizualizacji złożenia...

Włodzimierz - nie lepiej układać wiersze w samej tabeli BOM (poprzez przeciągnięcie)?
 
.
2014-01-25, 20:18
Pomógł 52 raz(y).
W sumie to na jedno wychodxzi gdzie przeciągam elementy, ale za porządkowaniem drzewka złożenia przemawia też to, że łatwiej się w nim poruszać w czasie pracy nad złożeniem, zwłaszcza przy dużej ilości elementów. Dodatkowo jeszcze grupuję sobie elementy w folderach.
 
SW 2011 SP5.0
2014-01-29, 16:46
Pomógł 6 raz(y).
Jaki wpływ ma funkcja wizualizacji złożenia na tabelkę listy części na rysunku złożeniowym?

Grupowanie w folderach jest pomocne dla dużych złożeń, ale żeby każdą część przeciągać i ustawiać w kolejności to już dla mnie jest bardzo uciążliwe. Sortowanie to są cztery kliknięcia.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT