SolidWorks >> Rysunki >> Formatki arkuszy
Autor Wypowiedź
Czas Start
2014-10-20, 10:20
Pomógł 0 raz(y).
Witam forumowiczów wszystkich. Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość.

Ostatnim czasem zająłem się przebudową formatki rysunków dla firmy w której pracuję, jako że jesteśmy firmą która wykonuje maszyny dla kilku klientów mam pewnien problem z formatkami arkusza rysunków wykonawczych. Mianowicie:
Rysunki detali do wykonania dajemy bez loga klienta ( w załączniku )
Dodam, że rysunków może być nawet po 300 w różnych formatach.
Czy istnieje możliwość w solidworksie zmiana wszystkich formatek aby w miejscu klient 1 można było dodać logo lub wpis Klienta ?
Dotychczas mieliśmy zrobione osobne formatki gdzie na "sztywno" wpisane było logo klientów.

Z góry dziękuję za poświecony czas na przeczytanie i przemyślenie problemu.
W razie chęci pomocy lub więcej szczegółów zapraszam na gg 9764187 do 18 codziennie :)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-10-20, 12:22
Pomógł 405 raz(y).
Jeżeli "logo" jest grafiką to się nie da, jeżeli jest natomiast tekstem - można zlinkować do dowolnej właściwości dostosowanej. Wówczas w części można utworzyć generatorem taką właściwość i zawsze w rysunku będzie się uzupełniać.

Gorzej, jeżeli już jest wykonane i nie ma w rysunku takiego linka, obawiam się że pozostaje napisanie makra.
 
Czas Start
2014-10-20, 13:29
Pomógł 0 raz(y).
Nie musi to być grafika, zwykly tekst, o ile udało się wykonać to z przycisku "pole wyboru", wtedy wchodząc w dostoswane wlasciwosci wystarczy ze kliknę przycisk a nastepnie z aktualizuję rysunki i bedzie widoczne o tyle ciężko z formatować tekst w samym oknie "klient1" na np.
Klient1
oddział Autosystemy
ul.Pierwszalepsza
00-00 Miejscowość



korzystając z okazji mam jeszcze jedno pytanie, chodzi o harmonogram zadań i eksport do pdf, robiąć rysunek z SLDDRW na pdf i zmiane np A2 na A3 nie widać grubości lini da się ustawić żeby linię zawsze były według orginału ?


 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2014-10-20, 13:45
Pomógł 12 raz(y).
Męczyłem się już z tym tematem ;)

http://www.adksolid.com/pl/sheet-format
 
Czas Start
2014-10-20, 16:12
Pomógł 0 raz(y).
Właśnie nie chodzi o to żeby kupić gotowe makro i wydać 1200 zł :) a zrobić samemu z pomocą forumowiczów oczywiście :) no nic pomęczę się i jak coś wymyślę wrzucę do oceny :)
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2014-10-21, 09:16
Pomógł 12 raz(y).
No właśnie ja nie wiem jak to zrobić hurtowo dlatego propozycja rozwiązania makrem. Próbowałeś zaktualizować właściwości "Klient" harmonogramem zadań?

Skąd wiesz, że 1200zł? ;)
 
Czas Start
2014-10-21, 13:18
Pomógł 0 raz(y).
Przepraszam, troszkę oczerniłem mówiąc (pisząc) 1200 zł :) przy następnym projekcie popróbuje z harmonogramem :) poki co spróbuję dopracować opcję z przyciskiem " pole wyboru "

Korzystając z okazji mam jeszcze jedno pytanie, chodzi o harmonogram zadań i eksport do pdf, robiąć rysunek z SLDDRW na pdf i zmiane np A2 na A3 nie widać grubości lini da się ustawić żeby linię zawsze były według orginału ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-10-21, 13:52
Pomógł 405 raz(y).
Grubość linii jest definiowana w szablonie rysunku, a zmiana np. z A2 na A3 wiąże się ze zmianą formatu arkusza (który nie przechowuje informacji o grubościach).

Nie ma to też związku z eksportem poprzez harmonogram, ponieważ on używa jednych ustawień (jak w plik>drukuj) i nie da się ustawić, żeby dla jednego pliku miał pewną grubość a dla innego większą/mniejszą bo wykryje inną wielkość arkusza.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT