SolidWorks >> Rysunki >> Problem z zapisywaniem i odczytywaniem rysunkow.
Autor Wypowiedź
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2014-12-01, 10:27
Pomógł 6 raz(y).
Witam wszystkich. Od kilku dni zmagam sie z pewnym problem dotyczacym mojego rysynku i nie wiem o co tu chodzi i jak do tego podejsc. Wykonalem dosc duze zlozenie ktoro zawiera kilkanascie podzlozen. Nastepnie wykonalem rysunek zlozenia glownego, podzlozen i rysunkow wykonawczych calosc to dokladnie 50 stron.Plik zapisalem i.... Gdy go probowalem otworzyc wczoraj nie udalo sie komputer wyskoczyl z haslem ze: " An unknown error acurred while accesing file " nieznany blad podczas wczytywania pliku. No to mysle swietnie !! 5 dni pracy poszlo do kosza , ale sprobowalem otworzyc rysunek wybierajac poszczegolne strony i metoda prob i bledow okazalo sie z 2 strony sa problemowe bo gdy je pomijam przy otwarciu to rysunek sie laduje.- dwa rysunki podzlozen daja mi w kosc. Ale tu nie koniec gdy je wsadze spowrotem do glownego rysunku( copy- paste ) a mam je zrobione w innym folderze ( folder podzlozen ) to wszystko jest ok do momentu gdy musze zamknac rysunek i otworzyc go na nowo. Gdy rysunek jest kompletny - wszystkie 50 stron nie moge go zapisac jako PDF i to tez jest problem. Czy ktos wie o co chodzi ?? bede zaraz probowal zapisywac rysunek bez tych 2 ston zeby sprawdzic czy to one sa problemy z otwieraniem i zapisywaniem jako PDF
 
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2014-12-01, 10:52
Pomógł 6 raz(y).
Po zapisaniu bez problematycznych stron rysunek otwiera sie ok. wiem ze gdy tworzylem rysunek tych dwuch podzlozen to kozystalem z tej opcji ze nadpisalem rysunek innego zlozenia bardzo podobnego i zapisale ja jako nowe i tu chyba cos musialo sie posypac. Wciaz nie moge zapisac rysunku jako PDF .
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-12-01, 11:15
Pomógł 405 raz(y).
Teraz to pewnie ciężko będzie znaleźć przyczynę, ale mogło to być z tym zapisem rysunku. Bo jeżeli są pliki w kontekście to zawsze trzeba zapisać taki rysunek z odniesieniami.

Może zobacz podczas otwierania rys. Odniesienia i tam, czy nie brakuje mu plików.

Albo spróbuj do zupełnie nowego folderu bez otwierania SW za pomocą pliku przenośnego skopiować wszystko (klikając na ów rysunek).
 
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2014-12-01, 11:24
Pomógł 6 raz(y).
Ok sprawdze te odniesienia prawde mowiac to pierwszy raz nadpisywalem rysunek i moze cos tam wlasnie nie poszlo podczas zapisu. a jak nie to narysuje te dwie strony od nowa. A co z tym PDF'em inne mniejsze zlozenia 20 sron rysunek i zapisuje ok , moze jakies ustawienia trzeba zmienic. Probowalem to zrobic na kolegi kompie i tez sie nie udalo nie zapisuje jako PDF ... nawet gdy wywalilem 2 problematyczne strony z rysunku. ??
 
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2014-12-01, 17:24
Pomógł 6 raz(y).
OK wiec dwie klopotliwe strony narysowalem od nowa wkleilem do glownego rysunku i wszystko otwiera sie teraz ok, Niestety z PDF em musialem podzielic na dwa pliki po 25 stron. Na dniach mam miec SW2015 zobaczymy czy cos sie zmieni? . Pozdrawiam i dzieki za pomoc.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT