SolidWorks >> Rysunki >> Masa całkowita w tabelce
Autor Wypowiedź
2015-02-25, 09:31
Pomógł 1 raz(y).
co zrobić aby w ostatnim wierszu była tylko kolumna z nazwą MASA CAŁKOWITA i w drugiej wartość tej masy
 
DPStoday.pl | CSWI CSWE SOLIDWORKS Aplication Elite
2015-02-25, 17:24
Pomógł 18 raz(y).
Witaj,
Musisz dodać kolumne typu równania (Jest ona dostępna tylko kiedy tworzysz Listę Materiałową)i najprosćiej użyć równania, które mnoży już istniejące kolumny tj. ilość*masa. Wtedy otrzymasz masę całkowitą i kolumnę masa możesz ukryć.
 
2015-02-25, 18:30
Pomógł 1 raz(y).
Po wielu komplikacjach i próbach załątwiłem to tak że dodałem jeszcze jeden wiersz i w kolumnie pod wagą poszczególnych elementów dodałem funkcje sumowania a w wierszu wcześniej wpisałem nazwe "masa całkowita" nastepnie pobawiłęm się opcjami dzielenia tabeli i łączenia wszystkie puste kolumny w ost wierszu scaliłem i wyszło mi coś takiego że w wierszu 10 (chyba) są tylko 3 kolumny 1 pusta długa scalona a kilku potem ta z nazwą i 3 z wartością liczbową masy całk.

, ale spróbuje również i tego sposobu :)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-25, 18:59
Pomógł 405 raz(y).
Nie rozumiem w sumie problemu. Dodaję właściwość masa dla całej części. W tabeli listy elemetnów ciętych łączę komórkę z tą własciwością - nic nie muszę ręcznie sumować.

 
2015-02-26, 07:55
Pomógł 1 raz(y).
fakt proste jak drut, ale tak się skupiłem na funkcjach , że zapomniałem o czymś takim, jednak głównie chodziło mi o coś takiego jak na zdj poniżej (osobiście zrobiłem to dwiema tabelami:):))







temat raczej do zamknięcia:):)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT