SolidWorks >> Rysunki >> Suma właściwości dostosowanych w bom
Autor Wypowiedź
SOLIDWORKS 2018
2015-03-25, 10:26
Pomógł 43 raz(y).
Tak się zastanawiam na jakiej zasadzie dziala sumowanie właściwości dostosowanych (np. masy) w tabeli bom?
Mi nie sumuje. Pewnie czegoś nie zatrybiłem.



 
SOLIDWORKS 2018
2015-03-25, 10:51
Pomógł 43 raz(y).
Ech, to nie działa tak jak myślałem. Musiałem się chyba czymś zasugerować. Trzeba dać sumę w komórce tej kolumny (masa) i to wszystko ;)
 
2015-03-25, 10:56
Pomógł 1 raz(y).
Ja to robiłem w ten sposób( przepisane z instr.)

1.Wybrać pustą komórkę tabeli LM i otworzyć edytor równania.

2.Wpisać lub wybrać SUMA z listy funkcji

3.Wpisać komórki lub kolumnę LM do szsumowania.Np. aby znaleść sume lementów w kolumnie, należy:

a.kliknąć pierwszy element w kolumnie

b.wpisać :

c.kliknąć ostatni element w kolumnie

4.kliknąć OK(ptaszka:):))
 
.
2015-09-18, 11:48
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

chciałem dodać sume jednej kolumny jednak nie mam ikonki edytora równania w pasku format tebeli. SW 2014 standard






jak go dodać?
 
2015-09-18, 17:58
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Może taka sugestia coś Wam podpowie.

U mnie w firmie mamy tak zrobione formatki, że robiąc dokumentację 2D np. konstrukcja spawania, pokazane są w tabelce: wymiar, kąt, materiał, długość, opis-(płaskownik, pręt, profil itd.) i waga danego elementu - to jest w tabelce. Całkowita waga tych elementów znajduje się w głównym arkuszu dokumentacji 2D. Także co by nie wrzucił do arkusza jest waga (mowa tu o stali)

Pozdrawiam
 
.
2015-09-21, 08:29
Pomógł 0 raz(y).

akurat z wagą też tak mam

tylko wyjątkowo potrzebuje mieć łączną długość profili a że będzie tego trochę to nie chciał bym tego robić ręcznie

ktoś ma jakis pomysł?



 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-09-21, 09:28
Pomógł 405 raz(y).
Jaka wersja SW? Czy profile robisz konstrukcją spawną? Przecież od 2015 jest parametr łącznej długości i można go spokojnie wyświetlić w liście.
 
.
2015-09-21, 11:31
Pomógł 0 raz(y).
SW 2014 standard

profile jako gięte arkusze blachy
mam tabele z długościami i chciałbym je zsumować w ostatnim wierszy tabeli

inaczej, chce zsumować kolumnę jak w excelu
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-09-21, 23:47
Pomógł 405 raz(y).
To chyba jedynie ręcznie po utworzeniu danej tabeli. Jakby to były profile konstrukcyjne do byłoby znacznie łatwiej. Ale trochę mnie dziwi, bo dla blach zazwyczaj podaje się rozmiar a x b arkusza a nie długość. No chyba że to cięte z rolki czy jakaś bednarka..
 
.
2015-09-22, 07:12
Pomógł 0 raz(y).
dakładnia tak ale wracamy do tematu czyli jak recznie to zrobić skoro ikonka równania nie pojawia sie w pasku formatu tabeli???
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT