SolidWorks >> Rysunki >> automatyczne stosowanie relacji
Autor Wypowiedź
2015-03-27, 12:20
Pomógł 0 raz(y).
Jak widać na screenie podczas najeżdżania punktem na okręg program automatycznie wstawia relację wspólnie. Natomast ikonka relacji wspólnie jest biała, co oznacza że relacja nie jest stała (dla stałych relacji jest ikonka żółta). jak ustawić aby program ustalał te relacje na stałe?

Druga sprawa to jak w rysunkach chcę ustalać relację to po zaznaczeniu 2 obiektów między którymi chcę tę relację ustalić, możliwe relację pokazują mi się w okienku po lewej. Natomiast w szkicu, podczas modelowania części, wyskakuje dodatkowe okienko z możliwymi skrótami do ustalania relacji. Gdzie w rysunkach można ustawić aby takie okienko ze skrótami mi wyskakiwało automatycznie przy kursorze po zanaczeniu 2 obiektów?

 
SOLIDWORKS 2018
2015-03-27, 12:34
Pomógł 43 raz(y).
Ad. 1.




Ad. 2. "wyskakuje dodatkowe okienko z możliwymi skrótami do ustalania relacji" - nie bardzo wiem o co chodzi. Jak mozesz to wrzuć obrazek. Chyba, że to to: .

To nie wiem.
 
2015-03-27, 13:19
Pomógł 0 raz(y).
AD 2. Tak chodzi o to okienko.
AD 1. Mam zaznaczoną tę opcję, ale w niektórych wypadkach program niby pokazuje że zastosuje relację (wyswietli się biała ikonka z symbolem relacji), ale tak naprawdę jej nie zastosuje. Żeby została zastosowana musi wyświetlić się żółta ikonka. Wychodzi na to że biała ikonka pokazuję relację nie wpełni definiującą. Np wstawienie punktu na linii - jak przeciągniemy punkt do środka linii to pojawi nam się żółta ikonka z relacją środkoy; punkt jest w pełni zdefiniowany. Natomiast jak chcę wstawić punkt na okręgu przez jego przeciągnięcie do kwadrantu okręgu to pojawia mi się biała ikonka (niedodefiniowany) z relacją wspólny, ale ta relacja nie zostanie wprowadzona. Co zrobić żeby program mimo to wstawił tę relację?
 
SOLIDWORKS 2018
2015-03-27, 14:24
Pomógł 43 raz(y).
Nie widzę innej możliwości jak wyłączone relacje automatyczne.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-03-27, 16:04
Pomógł 405 raz(y).
Paweł, nie obraź się... ale czy Ty przypadkiem nie rysujesz w rysunku (jak w AutoCadzie)??? To jest dla mnie niepojęte, program do tego nie służy!

Więc skoro nie ma takiej opcji (z pop-up'em) to prawdopodobnie nie jest potrzebna, bo w rysunku relacje sprowadzają się do linii przekroju, linii szczegółu, przerwania itp a nie do rysowania konstrukcji spawanej za pomocą linii.

A co do relacji, program nie jest w stanie automatycznie dodać niektórych relacji, nie da się tego zmienić. Na przykład, rysując okrąg styczny do krawędzi bryły takiej relacji nie będzie, ale jeżeli ścianę (na której jest rysowany) konwertujemy do szkicu, program wstawi automatycznie żółtą relację.
 
2015-03-30, 11:43
Pomógł 0 raz(y).
Nie rysuje na arkuszu jak w CADzie, ale cześto potrzebuję wstawić pomocniczy punkt (zwłaszcza na okregu) do zwymiarowania. Ale jak nie można, to nie można. Trudno.
 
SOLIDWORKS 2018
2015-03-30, 12:04
Pomógł 43 raz(y).
Zawsze możesz zadać relację "nieruchome" albo całkowicie zdefiniować szkic.

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT