SolidWorks >> Rysunki >> Oznaczenie grawerowania
Autor Wypowiedź
2015-06-26, 13:26
Pomógł 0 raz(y).
Cześć,

chciałbym usprawnić sobie sprawę z oznaczaniem elementów grawerowanych laserem na blachach.
Zależy mi aby były widoczne na rysunkach w celu przedstawienia rozwiązania klientowi.
Aktualnie wykonuje to rzutowaniem krzywej bądź linią podziałową, ale z tym są czasem problemy.
Macie może jakieś pomysły?
 
--
2015-06-26, 20:29
Pomógł 6 raz(y).
Nie wiem czy dokładnie Ci o to chodzi ale ja zapisuje rozwinięcia od razu z soida na zdefiniowanych w szablonach wcześniej warstwach np: making- to grawer a cout-cięcie. Maszyna rozpoznaje je od razu zmieniając odpowiednio kod, zreszta warstwy są też tak zdefiniowane w programie do generowania kodu nc na wypalarke.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-06-26, 20:45
Pomógł 405 raz(y).
    Kowalski Sylwester
    Cześć,
   
    chciałbym usprawnić sobie sprawę z oznaczaniem elementów grawerowanych laserem na blachach.
    Zależy mi aby były widoczne na rysunkach w celu przedstawienia rozwiązania klientowi.
    Aktualnie wykonuje to rzutowaniem krzywej bądź linią podziałową, ale z tym są czasem
    problemy.
    Macie może jakieś pomysły?

Jakie problemy?
 
2015-06-29, 14:19
Pomógł 0 raz(y).
Kiedyś kolega miał problem po wstawieniu takiego elementu w złożeniu, z racji iż po podziale trzeba było nadawać wiązania oddzielnie dla obu części powstałych po podziale.

Kolejnym problemem jest, że nie wszystko da się tak zrzutować.

Przykład poniżej.


- przy operacji lini podziałowej zostaja zrzutowane tylko dwa pierwsze wzory
- rzutu krzywej nie da się wykonąc
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-06-29, 15:39
Pomógł 405 raz(y).
Jeżeli podzieli się ścianę o konkretnym ID to już nie jest ta sama ściana. Zatem po takiej operacji wiązanie trzeba zaktualizować. Najlepiej wiedząc o tym użyć innego wiązania.

Odpowiadając na kolejne pytania, można obecnie podzielić w jenym kroku kilkoma zamkniętymi konturami, ale muszą one być zamknięte! Nie da się w żadnym porgramie podzielić ściany konturem, który nie łączy się z krawędziami.

Może czasem warto użyć innej metody, np. bloków szkicu.
 
2015-06-30, 07:54
Pomógł 0 raz(y).
No właśnie chodzi o to, że klienci mają bardzo różne pomysły i szukam rozwiązania którym można by wszystko wykonać, także otwartę kontury.

Co masz na myśli odnośnie bloków szkicu?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-06-30, 08:44
Pomógł 405 raz(y).
Jeżeli rozmawiamy o blachach to oprócz krawędzi czy linii gięcia można eksportować szkice - to mam na myśli. Tam nie ma ograniczenia (chociaż tak tego nazwać nie można) co do szkiców, że muszą się łączyć z krawędziami przy podziale.
 
2015-06-30, 10:48
Pomógł 0 raz(y).
Z exportem nie ma problemu, tylko o widoczność na rysunku. No nic, w ostateczności można pozostawić widoczny szkic.
Dziękie za zainteresowanie tematem.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT