SolidWorks >> Rysunki >> Tabelka - edycja??
Autor Wypowiedź
2015-06-29, 10:31
Pomógł 1 raz(y).
Witam,mam takie pytanie otóż mając rysunek furtki/bramy itp chciałbym utworzyć tabelkę w której będzie zamieszczone ile (długość) mm(m) danego profila potrzeba do wykonania danej furtki/bramy. Dodam że model furtki/bramy wykonany jest jako złożenie wszystkich elementów w postaci pojedynczych modeli i małych złożeń(szkrzydło z wypełnieniem i zawiasami. Jak na razie stworzyłem to jako tabela materiałów jednak wychodzi mi coś takiego (już po uproszczeniach) a chciałbym żeby pokazywało mi tylko te linijki z profilami (np. QH 60 x 60 x 2), stąd też moje pytanie czy istnieje taka możliwość zapisania jako szablon i uzyskania czegoś takiego z opcją że będzie się aktualizowała po w stawieniu do innego rysunku. Z góry dzięki za zainteresowanie.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-06-29, 10:48
Pomógł 405 raz(y).
Zależy od techniki tworzenia. Długości podawane są dla członów konstrukcyjnych z konstrukcji spawanych. Jeżeli złożenia są z pojedynczych części ale wyprowadzonych z konstrukcji spawanych, to można przenieś do nich właściwości w stylu długość, opis (nazwa prodilu), kąty cięcia czy materiał pochodzące z części wieloobiektowej. Wówczas właściwość obiektu jest jakby właściwością pliku. W tabeli BOM należy użyć rówania do zsumowania.

Gdyby jednak wszystko było robione w module konstrukcji spawanych to wszystko to jest w tabeli konstrukcji spawanej. Dodatkowo od wersji 2015 program sumuje całkowitą dłudość. Jeżeli jednak część wieloobiektowa jest wstawiona do innego złożenia, to należy wybrać tabelę BOM jako wcięte i też da się tam pokazać właściwości w stylu długość.
 
2015-06-29, 11:39
Pomógł 1 raz(y).
Większość jest tworzona jako konstrukcje spawane i ogolne tworzenie tabeli konstr spawanych czy też tabeli materialowej kojarze.

Dokładnie chodzi mi aby z tabeli 1(tej większej) uzyskać tabele 2 (mniejszą) w inny sposób niż usuwanie za każdym razem niepotrzebnych linijek (tych pustych w tym przypadku), akurat ta tabela większa została utworzona jako tabela lista materiałów z opcją (na rys.)

 
2015-06-29, 19:30
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Tworząc np bramkę w konstrukcji spawania i w dokumantacji 2D zaznaczasz tylko najwyższy poziom (tabelka będzie z elementami, jakie są w bramce. Jeśli robisz złożenia z konstrukcji spawanej np. bramka, brama, płot to można zaznaczyć " Tylko najwyższy poziom" ale nie będzie listy części, tylko złożenie, więc w tabelce będzia bramka, brama, płot. Zaś zaznaczając "Tylko części"to w tabelce bedziesz miał wszystkie elementy jakie zostały użyte dla bramki, bramy, płotu tzn. pręty, płaskowniki, profile itd. z długościami, kątami itd. Natomiast opcja "Wciete" wrzuca do tabelki wszystkie złożenia, podzłożenia oraz wszystkie części (elementy) jakie zostału użyte w danym modelu.

Pozdrawiam.
 
2015-06-30, 07:52
Pomógł 1 raz(y).
Tak to wszystko już zrozumiałem chodziło mi o to tylko żeby w tabelce zostały same (i tylko) profile użyte w całym złożeniu jako że nie mogę utworzyć takiej skróconej listy elementów ciętych całego złożenia , żeby otrzymać małą tabelkę z potrzebymi profilami i ich długościami potrzebych do wyspawania ramy furtki i słupków i tyle.

Z tego co narazie wypróbowałem pozostaje mi tworzenie tabeli i lekka edycja:):)

Jednak dzięki za dotychczasowe rady :):)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-06-30, 08:54
Pomógł 405 raz(y).
To albo trzeba wszytko narysować w 1 pliku (spawanej) albo wykluczyć niepotrzebne pozycje z poziomu złożenia w tabeli. Jest przecież opcja wyklucz z listy materiałów. Można tym sterować za pomocą tabeli excela lub np. wizualizacji złożenia.

Natomiast nie wydaje mi się, żeby dało się łatwo pominąć niektóre wiersze (obiektów jak np. żebro) z części wieloobiektowej, gdzie nie ma długości. Nie wiem czy jasno to napisałem.

 
2015-06-30, 09:51
Pomógł 1 raz(y).
Rozumiem, mam tylko pytanie jak by to wyglądało gdybym chciał sterować za pomocą tabeli exela ??? jakiś zrozumiały opis albo link do filmiku na youtube.

ewentualnie panie pawle czy jest to w pańskiej książce:):)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-06-30, 10:49
Pomógł 405 raz(y).
W książce nie ma takich rzeczy ponieważ jest to dość ograniczona funkcjonalność. Natomiast chyba się pospieszyłem z tym sterowaniem z Excela, ale jeszcze poszukam ponieważ mam wrażenie, że się z tym spotkałem.

A wcześniej dodałem screen (niestety chwilowo nie działa dodawanie obrazków na forum) więc go dodam raz jeszcze, z wizualizacją złożenia. Tutaj są duże możliwości. Pewnie da się ułożyć warunek, że jeżeli nie jest konstrukcją spawaną to wyklucz.

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT