SolidWorks >> Rysunki >> Definicja tła obszaru kreskowania, tekstury oraz koloru linii kreskowania.
Autor Wypowiedź
2015-07-06, 21:37
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Czy jest możliość zdefiniować materiał tak, aby tekstura w modelingu (przy renderowaniu) byla inna niz na Rysunku czy muszę to robić przez konfigurację, czy jest może jakaś inna droga "na skróty"? Ponadto zależy mi na tym, aby kolor tła przekroju był inny niż kolor powierzchni tego samego elementu. Pracuję w firmie, która projektuje meble i mają swoją nakładkę do ArchiCada, a ja muszę również taką nakłądkę (przynajmniej w pewnym stopniu podobną) stworzyć do SolidWorksa, stąd te wszystkie pytania. Dodatkowo muszę zmienić linię kreskowania na szarą, w module rysunku jest to możliwe przy ręcznym kreskowaniu poprzez ustalenie warstwy, natomiast przy kreskowaniu automatycznym nie mogłem znaleźć opcji zmiany koloru linii kreskowania.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-07-07, 08:12
Pomógł 405 raz(y).
Kreskowanie materiału a wyglądy (tekstura) totalnie nie mają nic ze sobą wspólnego. Kreskowanie wynika z ustawień w materiale fizycznym a wygląd to zewnętrzna powłoka widoczna nie w rysunku (tryb ULU) tylko w modelu w trybie RealView i podczas renderowania.

Do konfigurowania służą stany wyświetlania.
 
2015-07-07, 12:27
Pomógł 0 raz(y).
Źle zdefiniowałem pytanie. Bardziej chodziło mi o stan wyświetlania, przykład załączyłem poniżej. Chciałbym również zaznaczyć, że stylem wyświetlanym na rysunku bęzie: "cieniowany z krawędziami"? Czy tak zdefiniowany stan wyświetlania można zapisać? Czyli kolor ścian - czerwony, środek - czarny.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-07-07, 12:34
Pomógł 405 raz(y).
Można w złożniu lub części tworzyć wiele stanów wyświetlania i je aktywować w rysunku. Stany wyświetlania dotyczą takich parametrów jak: ukryj/pokaż, przezroczystość, sposób wyświetlania krawędzi oraz wyglądy (tekstury). Natomiast kolor krawędzi ustawia się w opcjach systemu - Kolory. Grubość natomiast ustawia się we właściwościach dokumentu - jest tam zakładka krój linii oraz styll linii.

Kolor ścian w przekrotu zależy od metody cięcia. W rysunku nie ma przekroju 3D (jak w złożeniu czy części) więc nie da się ustawiać koloru ciętej ściany. Można to zrobić przygotowując przekrój w modelu fizycznie tnąć, wóczas można dodać kolor ścianom.

A jeżeli chodzi o sam rysunek to kolor nadajemy w przektroju kreskowaniem/wypełnieniem definiując wcześniej warstwy z kolorami (ponieważ samo kreskowanie jest czarne).
 
2015-07-07, 12:43
Pomógł 0 raz(y).
Troszkę nie o to mi chodzi. Miałem na myśli czy można zapisać stan wyświetlania dla danej części tak aby, ściany były koloru (przykładowo) czerwonego (widok), natomiast środek koloru niebieskiego (przekrój) - jak na załączonym obrazku.

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT