SolidWorks >> Rysunki >> Rozmiar fontów wymiarów oraz przezroczystość
Autor Wypowiedź
2015-07-10, 12:23
Pomógł 0 raz(y).
Dysponuję SW edu 2014-2015 / 2014 SP2.0. Z jakiegoś niezrozumiałego powodu, jeżeli wymiaruję szkic to cyfry wymiarów są tak duże, że uniemożliwiają pracę w programie. Poszukałem i znalazłem: zakładka w symbol elementu, w drzewku ANNOTATIONS, prawym klawiszem --> szczegóły i ZAWSZE WYŚWIETLAJ TEXT W TYM SAMYM ROZMIARZE. Działa i jest ok, ale jak to zapisać jako standardowe ustawienia? Każdorazowe ustawianie WorkSpace jest co najmniej wkurzające.



Drugie pytanie dotyczy przezroczystości. Kilkanaście lat temu na praktykach pracowałem w SW 2001. Po narysowaniu walca można było zaznaczyć powierzchnię, ustawić barwę, ustawić przezroczystość. Można było zaznaczyć jeden koniec i zmieć kolor oraz znowu - ustawić przezroczystość. Niezależnie także drugi koniec walca. W nowym SW - gdzie jest ta opcja? Znalazłem jakieś dziwne okno z wyborem 'materiału' ale ja nie chcę wybierać materiału tylko zmienić kolor ściany a inną ścianę zrobić półprzezroczystą. Jak tego dokonać?



Kolejne pytanie: czy da się wypluć tiff wysokiej jakości z SW?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-07-10, 12:42
Pomógł 405 raz(y).
Ad.1. Opcje > właściwości dokumentu > adnotacje lub wymiary - tam się to ustawia.

Ad.2. Materiał dotyczy materiału fizycznego (np. do kalkulacji masy) a Ty potrzebujesz ustawiać wyglądy: http://help.solidworks.com/2012/Polish/SolidWorks/sldworks/c_appearances_overview.htm

Ad.3. Da się.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT