SolidWorks >> Rysunki >> Opcja wyboru daty w rysunku
Autor Wypowiedź
SW 2017 sp 4.1
2016-02-16, 10:00
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
Potrzebuje pomocy w rozwiązaniu problemu.
Mam część (lub zespół) utworzony w dniu np. 01.02.2016.
Przechodząc do rysunku części (lub zespołu) ta data wyświetla się w tabelce rysunkowej.
Problem pojawia się kiedy podbieram elementy ze starszych projektów, wtedy wygląda to tak, że zamówienie dostaliśmy 02.02.2016 a rysunek ma datę 01.02.2016. Dla klienta jest to niedopuszczalne. Nie chce ponownie zapisywać części jako nowej i podczepiać istniejący rysunek gdyż zajmowałoby to za dużo czasu.
Czy istnieje możliwość (makro lub dostosowane właściwości) które dawałoby możliwość wyboru czy na rysunku wyświetla się data utworzenia z części (domyślnie) lub data podana przeze mnie (dzisiejsza lub najlepiej podawana ręcznie)?
 
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2016-02-16, 10:39
Pomógł 6 raz(y).
Ja u siebie to zrobilem w ten sposob ze w orkuszu rysunkowym wybieram edytuj arkusz ( edit sheet format ) potem klikam na date i po lewej wyswietla sie okno NOTE gdzie masz wszystkie wlasciwosci textu kliknij ikonke link to properties tak raczka trzymajaca dokument, w zakladce format textu ( text format ) tam bedziesz mial kilka mozliwosci ustawienia daty w tym arkuszu. Mozesz calkowicie wylaczyc te opcje przez skasowanie daty w danym miejscu a potem skasowanie takiej koperty, ktora sie tam pojawi na miejscu daty a potem mozesz wpisywac date recznie. Oczywiscie musisz zapisac wszystko jako nowy format arkusza rysunkowego.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-02-16, 10:51
Pomógł 405 raz(y).
Generatorem karty właściwości dla rys. utwórz sobie pole tekstowe data zamówienia i wybierz jako parametr DATA - wówczas z kalendarzyka będzie można wybierać w rysunku po prawej datę. Ewentualnie podepnij datę ostatniego zapisu.

Odradzam edycję arkusza i ręczne wpisywanie czegokolwiek...
 
SW 2017 sp 4.1
2016-02-16, 11:48
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki za szybka odpowiedz.
Podpięcie daty ostatniego zapisu jest "niemile widziane" w mojej firmie z "powodów produkcyjnych".
W firmie jest duża zmienność tematów i czasem może być tak że:
- 90% projektu jest podbierane z innego starszego tematu i w tym przypadku dopuszczam wpisywanie daty ręczne w karcie właściwości,
-90% projektu to nowa konstrukcja więc data zostanie automatycznie "zassana" z nowej części.
Próbowałem to wykonać w generatorze kart właściwość przy pomocy przycisku radio.
Przycisk 1 (domyślny) pobierz datę z części
przycisk 2 (do zaznaczenia w razie podbierania starej cześć) wpisanie ręczne.
Niestety bez sukcesu gdyż jedna właściwość musiałaby odwoływać się do 2 przycisków.
Z kolei utworzenie w GKW parametru DATA pomoże mi w przypadku "starego" tematu ale utrudni przy nowym gdyż dojdzie mi ręczne wprowadzanie daty.
Czy istnieje jakieś inne rozwiązanie problemu?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-02-16, 13:35
Pomógł 405 raz(y).
To tak się nie da, warunkowego uzupełniania nie ma.

Można tworzyć warunki ale w liście BOM, w przypadku samych właściwości się nie spotkałem. Ale może ktoś wymyśli sposób, albo zawsze maktrem można to potraktować.

Zostawiłbym ręczny wybór daty.

Apropo, przecież nawet używacie plików ze starszych projektów, to w bieżącym musi być zapisana. Jak zapisujesz złożenie, w którym część plików jest teraz tworzona a część przed laty, to i tak wszzyskie pliki muszą być zapisane (i aktualizowane do bieżącej wersji) - więc w czym problem?
 
SW 2017 sp 4.1
2016-02-16, 14:08
Pomógł 0 raz(y).
Masz racje jeśli bazowałbym na dacie zapisu części, ale ja używam datę utworzenia.
Takie rozwiązanie (data utworzenia) istnieje w firmie z powodu niejasności jakie wynikały na produkcji.
OK, dzięki przynajmniej wiem, że z GKW się nie da tego zrobić tak jak myślałem. Spróbuje pokombinować z makrem podmieniającym w części tą datę na bieżącą.
 
.
2016-02-16, 14:52
Pomógł 52 raz(y).
Można też programem (np, Exif Pilot) zmienić datę utworzenia pliku.
Ale nie wiem czy to się uda dla plików SW.
 
SW 2017 sp 4.1
2016-02-19, 09:17
Pomógł 0 raz(y).
Mam pytanie czy solid zapisuje w innym miejscu dane dotyczące tworzonego modelu/rysunku (data utworzenia, modyfikacji)?
Pytanie wzięło się stąd, że zmieniając atrybuty pliku w Windowsie atrybuty te zmieniają się

natomiast otwierając część ze zmienionymi atrybutami we właściwościach widzę starą datę

Czy jest w ogóle możliwe edytowanie atrybutów w plikach solida?
 
.
2016-02-19, 10:13
Pomógł 52 raz(y).
Myślę, że podobnie jak z plikami zdjęć są 2 daty dotyczące kreacji dokumentu.
1. data wykonania zdjęcia
2. data utworzenia pliku
To co pokazuje Windows to data utworzenia pliku, SW pokazuje datę utworzenia modelu.
Program Exif Pilot niestety nie obsługuje plików Solida :(
Może jest jakiś inny. Makrem się nie da bo parametr jest tylko do odczytu.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT