SolidWorks >> Rysunki >> Grubość linii przekroju a grubość strzałek
Autor Wypowiedź
2016-03-21, 19:06
Pomógł 0 raz(y).
........................................................
 
DPStoday.pl | CSWI CSWE SOLIDWORKS Aplication Elite
2016-03-22, 10:02
Pomógł 18 raz(y).
Wartości długości linii i odstępów są w stosunku 5:1 na rysunkach.
Tzn. jak masz 1 to jest to równe np. 0.2 cala
Wartości które podajesz to nie są mm.
Podobnie jak przy tworzeniu symboli w SOLIDWORKS, gdzie masz kwadrat 1:1 i podajesz położenie początku linii w układzie XY.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-03-22, 10:13
Pomógł 405 raz(y).
Chyba tak to trzeba zrobić (bardzo długa przerwa).

 
2016-03-22, 19:56
Pomógł 0 raz(y).
...............................................................
 
2016-03-23, 07:27
Pomógł 0 raz(y).
Wydaje mi się ze jedyne co zostaje to konwersja pliku do AutoCAD. Ostatnio sam musiałem tak zrobić. I przyznam szczerze, że po 40 minutach zabawy w solidzie i próbowaniu stworzenia właściwej linii przekroju zrezygnowałem i wykonałem to w 5 minut w CAD.

Dodam też, że według mnie, pomimo faktu iż wymiarowanie możemy ustawić na wymiarowanie pierwszego kąta ( czyli europejskie ) to linia przekroju nie jest narysowana według polskich norm.

Tu nasuwa się kolejne pytanie czy można dograć lub stworzyć właściwą linie przekroju według polskich norm ?

Mi szczerze to nie przeszkadza, lecz w niektórych firmach czepiają się o takie szczegóły (np. Niemieckie).

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-03-23, 09:43
Pomógł 405 raz(y).
Staram się zrozumieć Wasze problemy ale jakoś nie mogę...jakby styl strzałki miał znaczenie. Oczywiście są tacy, dla których ważniejsza czcionka i styl niż sam wymiarowany detal. Dodatkowo nie spotkałem się, żeby ktoś przez styl strzałki nie rozumiał przekroju, a mam do czynienia z rysunkami z wielu krajów (gdzie być może każdy ma swój standard).



Ostatecznie proponuję linię: B,0,-1000 i zamianę na standardowe ze złączem.

Może jest to do znalezenia, może nawet dałoby radę utworzyć własny standard linii przekroju - tylko się zastanawiam po co.
 
2016-03-23, 12:35
Pomógł 0 raz(y).
Panie Pawle,
linia przekroju wygląda następująco : linia pogrubiona poza obrębem szkicu, a w szkicu już linia cienka. W Solidzie występuje właśnie ten błąd, iż linia pogrubiona wchodzi w szkic i czasem staje się on nieczytelny, dlatego też pytanie czy można utworzyć to o co pytamy powyżej - chociażby strzałki.

Nawet gdy chcemy ręcznie dorysować linie która będzie przekrojem to jest ona zamieniana na linie konstrukcyjną, a nie linie przekroju np. łamanego.

w AutoCAD każdy odcinek linii możemy zdefiniować z osobna co daje Nam większe pole manewru.

Moim zdaniem to konwersja pliku do CAD rozwiąże problem, ale rysunek z CAD polecam zapisać w PDF, w innym przypadkach może się co nie co wysypać.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-03-23, 12:47
Pomógł 405 raz(y).
Ja nie neguję, że wygląda inaczej niż norma przewiduje (jaka norma? PN, ISO). Tylko uważam, że nie jest to tak ważny element, żeby przez fakt wyglądu linii przekroju, ktoś nie zrozumiał rysunku. Idąc dalej tym tropem można się przyczepić do 100 innych elementów, jak wymiarowanie gwintu, oznaczenia otworów, rysowanie sprężyn, oznaczeń spoin (gąsienica) itp.

W Polsce jest PN, w Niemczech DIN a w Anglii BSI, ale ważne jest, by niezależnie od kraju każdy rozumiał rysunek utworzony gdzie indziej.

Tak to wygląda u mnie:





Oczywiście nie mam wpływu na długość pogrubionych linii oraz proporcję grubości (chyba stanowi 2x linia cienka).

Jeżeli jest to aż takim problemem, zawsze możecie zgłosić Enhencement request:

 
2016-03-23, 13:30
Pomógł 0 raz(y).
Panie Pawle,
ów problem według mnie został rozwiązany :) Dla mnie linia przekroju też nie robi różnicy czy będzie taka czy inna, ważne aby rysunek był czytelny i zrozumiały. Reszta stanowi część dyskusyjną i tyle :)
 
2016-03-23, 15:16
Pomógł 0 raz(y).
.....................................................................
 
2016-03-24, 07:09
Pomógł 0 raz(y).
Tworząc jakąś linie możesz ją przecież zwymiarować więc wydaje mi się że to tylko teoria, a praktyka to już inna bajka.
 
2016-03-25, 07:47
Pomógł 0 raz(y).
......................................................
 
2016-03-26, 17:08
Pomógł 0 raz(y).
Ma ktoś pomysł jak to zrobić?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-03-29, 10:05
Pomógł 405 raz(y).
Kolego, przecież zostało pokazane, jak to wykonać. Wszystko już powiedzieliśmy w temacie. Ja osobiście widzę takie ograniczenie, że nie da się ustawić realnej grubości i długości linii - resztę wygląda jak z rysunku. T. Dobrzańskiego.

Kierownik niech przyjmie do wiadomości, że nie da się tak wykonać jak sobie wyobraził bo takie jest ograniczenie softu.
 
2016-03-30, 13:39
Pomógł 0 raz(y).
Ok, rozumiem. Dziękuję za odpowiedź.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT