SolidWorks >> Rysunki >> Znikający widok rysunku przy zapisie jako DWG
Autor Wypowiedź
Konstruktor Cad
2016-04-06, 10:09
Pomógł 0 raz(y).
Witam
Problem jaki mi się pojawił ostatnio już któryś dzień mi nie daje pracować normalnie. Jak w tytule podczas chęci zapisania rysunku na plik DWG pojawia mi się komunikat "Wystąpił bład podczas tworzenia dokładnej geometrii dla następujących widoków rysunku.Mogą one być puste" (i są niestety).




Po tym komunikacie otwieram rysunek dwg i ma on puste widoki niestety. Zostaję tylko osie.



Inny problem mam z wyświetlaniem widoku, mianowicie gdy ustawie wyświetlanie na widoku jako ULU widok rysunku znika.



Gdy ustawie na wyświetlanie krawędziowe jest wszystko OK.



Może mi ktoś powiedzieć co jest grane? czy mam jakieś opcje źle poznaczone czy jaki pieron?
 
2016-04-06, 19:29
Pomógł 36 raz(y).
Witam.
Sprawdziłem u siebie SW 2015 i normalnie zapisuje z 2D do DWG czy do DXF. Sprawdź na innym kompie.
 
Konstruktor Cad
2016-04-07, 09:18
Pomógł 0 raz(y).
Witam
Kolega sprawdzał na innym kompie w takiej samej wersji co ja pracuje czyli SW2016. Niestety to samo się dzieje podejrzewał że błąd w pliku na którym pracuje ale nie wiem jak to sprawdzić :/
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-04-07, 09:50
Pomógł 405 raz(y).
Zawsze w takiej sytuacji należy postawić pytanie, od kiedy problem występuje. Czy od zawsze (dla danej wersji), czy pojawił się np. po zainstalowaniu service packa, sterowników grafiki, update windows itp.
Jeżeli żadne z powyższych, szukamy czy przypadkiem błąd nie jest znany i nie występuje w danej wersji programu.

Warto sprawdzić ten zapis na prostym pliku, czy działa. Jeżeli problem jest tylko w złożeniach, to przyjrzałbym się ustawieniom, czy może wysoka jakość wyświetlania coś zmieni. Jeżeli problem dotyczy wyłącznie tego pliku - trzeba mu się bliżej przyjrzeć. Można niby zamienić widok na szkic - ale to wciąż rozwiązanie tymczasowe a nie usunięcie problemu.

Jeżeli to samo, to może naprawa instalacji, aczkolwiek już sprawdzaliście na innym komputerze, więc to mało prawdopodobne by na dwóch stacjach było to samo.

Na koniec chyba pozostaje zgłoszenie problemu do dystrybutora, u którego macie wsparcie.
 
Konstruktor Cad
2016-04-07, 10:07
Pomógł 0 raz(y).
Problem pojawił mi się przy pracy na pliku części o średnim rozmiarze(30mb) i dość złożonym z większej liczby elementów ciętych ok 150 el. W mniejszym plikach części kilku bądź jedno obiektowych nie mam takiego problemu. Powiem szczerze iż we wcześniejszym wersjach SW nie było takiego problemu nawet przy plikach części o rozmiarze ok 100mb.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT