SolidWorks >> Rysunki >> szablony rysunków
Autor Wypowiedź
2016-04-18, 09:48
Pomógł 0 raz(y).
Witam wszystkich, przesiadłem się ze starej wersji SW na SW2016 i mam problem. W ustawieniach mam ustawioną ścieżkę w zakładce "lokalizacja plików" formaty arkusza oraz szablony dokumentu a kiedy chcę dodać arkusz to otrzymuję komunikat "Format arkusza nie mógł być zlokalizowany". Czy może ktoś mi pomóc zlokalizować gdzie jest problem ?
Pozdrawiam.
 
.
2016-04-18, 10:05
Pomógł 52 raz(y).
Czy kopiowałeś ustawienia ze starej wersji? Jeśli tak, i ścieżki plików są do starej wersji to tak się dzieje. Definicje ścieżek sobie a Solid i tak szuka w swoim folderze SW2016 (najprawdopodobniej tu 'c:ProgramData SolidWorks SOLIDWORKS 2016 lang polish sheetformat')

PS Pytanie do admina forum, dlaczego nie można wpisywać slash i backslash ? Przy edycji są a potem znikają.
 
2016-04-18, 11:18
Pomógł 0 raz(y).
Problem jest gdzieś indziej. Po kliknięciu OK otwiera się okno do wyboru arkusza ale jest ono puste nie ma tu szablonów arkuszy, klikam OK i otrzymuję komunikat że ... zawiera nieprawidłową ścieżkę. Kilka lat wcześniej partycja nazywała się G potem była potrzeba zmienić na K. Podane ścieżki mają aktualnie format K:.........slddrt, a SW2016 odwołuje się do starej lokalizacji G:.........slddrt.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-04-18, 21:45
Pomógł 405 raz(y).
Jeżeli w lokalizacjach jest ustawione poprawnie to musi działać, nie ma znaczenia co było kiedyś. Nie mówie o oknie podczas tworzenia rysunku, tam poprzez przeglądaj program jest skierowany to ścieżek z lokalizacji plików (domyślnie program files-solidworks-lang-polish).
 
2016-04-19, 09:44
Pomógł 0 raz(y).
Rozwiązanie jest inne. Po przesiadce właściwości arkusza nie zostały zmienione (zostały ze starej instalacji). Trzeba było otworzyć formatkę, wejść we właściwości wskazać nową lokalizację każdej formatki i zapisać jako szablon rysunku i format arkusza. Dziękuję za zazangarzowanie i chęć pomocy
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT