SolidWorks >> Rysunki >> Brak rysunku po zmianie nazwy modelu
Autor Wypowiedź
2016-04-18, 18:26
Pomógł 0 raz(y).
Mój problem dotyczy tego, że zmieniłem nazwe modelu i po otwarciu rysunku nie mam nic. Wie może ktoś jak przywrócić ten rysunek? Tylko wytłumaczone tak żeby przedszkolak to zrozumiał ponieważ komputer to nie jest rzecz z którą sie najlepiej dogaduje.
PS. jeśli powtórzyłem temat to przepraszam ale szukałem dość długo i nic nie znalazłem a czas mam do 24.
 
.
2016-04-18, 18:37
Pomógł 52 raz(y).
Zmiana nazwy modelu usunęła odniesienie go w rysunku, więc trzeba to przywrócić.
Wciśnij 'Otwórz' i wybierz ten rysunek ale go nie zatwierdzaj ok tylko wciśnij 'Odniesienia'. Następnie w lewym panelu kliknij 2x na nazwę, która tam się pojawiła i w pojawiającym się oknie znajdź plik modelu, którego nazwę zmieniłeś. Potem 2x OK i powinno być. Musisz potem bezwzględnie zapisać rysunek aby zapamiętać odniesienie.
 
2016-04-18, 20:50
Pomógł 0 raz(y).
Panie Włodzimierzu po rękach Pana całuje udało sie:) dziekuje za pomoc.
 
.
2016-04-18, 21:10
Pomógł 52 raz(y).
Proszę bardzo. A tak na przyszłość, jeśli zmieniasz nazwę modelu to jego rysunek musi być otwarty. Wtedy nie traci się odniesień.
 
2016-04-19, 08:38
Pomógł 18 raz(y).
Ewentualnie inna droga - po otwarciu rysunku z utraconym odniesieniem powinno byc widać choćby w menedżerze widoki detalu (utracone są wyszarzone). Kliknąć prawym klawiszem myszy, wybrać "Otwórz część".

Oczywiście tej części już nie ma, bo się inaczej nazywa, więc SW zasygnalizuje problem i spyta czy chcesz go wskazać. Dajesz "Przeglądaj..." i wskazujesz właściwy plik. Niestety, SW i tak go nie pokaże, więc raz jeszcze trzeba kliknąć na widoku PPM i wybrać "Pokaż".
 
.
2016-04-19, 09:04
Pomógł 52 raz(y).
Jest jeszcze jedna metoda. Po otwarciu rysunku zmienionego modelu klikamy PPM na widoku w drzewku i wybieramy 'Zastąp model'. Odszukujemy ten zmieniony plik i OK. Niestety ma to nieprzyjemną wadę , że najczęściej niektóre lub wszystkie wymiary stają się szare (nieaktualne).
Zamiana odniesień jak opisałem wcześniej nie ma tej wady.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT