SolidWorks >> Rysunki >> Dokładność lokalizacji
Autor Wypowiedź
Projektant
2016-05-11, 10:27
Pomógł 0 raz(y).
Czy w SW da się gdzieś ustawić dokładnosc przyciągania kursora do linii. Problem dotyczy głownie wymiarowania i rysunków SW wymaga bardzo dokładnego klikania w linię jest to bardzo uciążliwe podczas wymiarowania.
 
SOLIDWORKS 2018
2016-05-11, 10:52
Pomógł 43 raz(y).
Spróbuj jakość obrazu zwiększyć.

 
Projektant
2016-05-11, 11:38
Pomógł 0 raz(y).
To rozumiem że na łukach gdy jest aproksymacja krótkimi odcinakami to mozna nie trafić w łuk. Mi chodzo i coś innego borykam się już kilka lat z problemem szybkiego wymiarowania rysunków. Solidedge ma parametr jak daleko od obiektu np linii ma przyciągać kursor wtedy wymiarowanie staje się bardzo proste. SW wymaga zegarmistrzowskiego klikania w linię a gdy wymiaruje się np pomiędzy liniami nie wycelowanie w drugą powoduje wstawienie wymiaru poprzecznego itd. Takie nie trafienie w linię powoduje potrzebę dalszego klikania i naciśnięcia przycisków ctrl+z lub del.
 
.
2016-05-11, 11:56
Pomógł 52 raz(y).
Dokładnie to samo mnie wkurza w SW. Np. w AutoCADzie jest zmienna Pickbox, która określa pole działanie i wymiarowanie to bajka.
Nie wiem też czemu nie zawsze działa opcja 'Wybierz inny' która by bardzo pomogła przy wyborze obiektu w gąszczu linii na rysunku.
 
Projektant
2016-05-11, 13:05
Pomógł 0 raz(y).
Mam wrażenie że z wersji na wersję jest coraz gorzej lub przychodzi mi wstawiać coraz większą liczbę wymiarów :-)
Najgorzej jest wybrać drugą linię do wymiaru bo wymiar już ciągnie się od pierwszej linii i zakrywa czerwone podświetlenie linii. Nie wiem że DSS nie wpadło na ten pomysł lub za długo siedzi już przy tym programie żeby zauważyć że jest z tym powazny problem. Statystycznie conajmniej 30% wymiarów jest do wyrzucenia i wstawienia ponownego a SW chwali się jak to z wersji na wersję liczba kliknięć maleje. Ech. Dobra pożaliłem się i dalej do wstawiania wymiarów.
 
2016-05-11, 13:06
Pomógł 0 raz(y).
Tak samo jak koledzy wyżej, problem z wycelowaniem w daną linię na rysunku.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-05-11, 15:34
Pomógł 405 raz(y).
Jakiś obrazek?

Jest opcja ustawienia przyciągania, mamy filtry (F5), mamy szkło powiększające (G) i wiele innych pomocnych narzędzi...
 
Projektant
2016-05-12, 08:23
Pomógł 0 raz(y).
Panie Pawle proszę o przybliżenie tematu opcji ustawienia przyciągania. Trudno wstawiając n wymiarów próbując kliknąć w linię wybierać szkło powiększające bo to nie ten kaliber tematu. Wykonanie zoom przy pomocy scrolla aby kliknąć w linią gdy wstawia się n wymiarów to już zbytni wysiłek. Zaznaczam że nie chodzi tu o kliknięcie w inną tylko nie precyzyjne trafienie w tą odpowiednią. Ja klikam w linię a sw uważa że klikam w arkusz obok linii.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-05-12, 08:49
Pomógł 405 raz(y).
Przy dynamicznym podświetlaniu chyba wiadomo, w co się klika.

Nie widzę obrazka więc trudno mi się odnieść. Oczywiście można to różnie oceniać, ja niby nie spędzam całych dni na wykonywaniu rysunków ale na tyle na ile je wykonuje, nie mam z tym problemu.

Jest opcja wymiarowania łańcuchem, DimXpert, import wymiarów z modelu (niekoniecznie wszystkich).

Nie rozumiem na czym polega problem z powiększeniem obszaru, scrollem, lupą lub jakkolwiek inaczej? To chyba logiczne, że jeżeli linie są blisko sobie to trzeba obszar powiększyć.

Proszę o obrazek:)
 
.
2016-05-12, 09:11
Pomógł 52 raz(y).
Tu nie chodzi o wybór jednej z wielu linii w pobliżu tylko o wybór czegokolwiek poza tłem. Nie pomaga powiększanie, lupa i inne gadżety bo i tak trzeba precyzyjnie trafić strzałką na linię.
Owszem dynamiczne podświetlanie pokazuje wybór , ale ten wybór znika jak tylko trochę odsunie się kursor od linii. a tu chodzi o jakieś pole tolerancji, którego nie ma.
 
Projektant
2016-05-12, 09:16
Pomógł 0 raz(y).
Panie Pawle linie nie są blisko siebie. SW wymaga zegarmistrzowskiego kliknięcia w linię inaczej klika w arkusz. Większość programów prócz SW chyba ten problem zdiagnozowało bo są w nich parametry do ustawiania lokalizacji przyciągania kursora nie ma go w moej ocenie tylko SW. Obrazek na niewiele się zda bo prtscrn nie zrzuca kursora więc nic Pan nie zobaczy. Zaznaczam że nie chodzi o trafienie w złą linię tego problemu nie ma chodzi o nie trafienie w nią wcale. Jeżeli nie ma Pan z tym problemu to serdecznie Panu gratuluję ale nie może Pan argumentować że nie ma z tym problemu to i inni nie powinni.
Proszę o to rysunek w tym przykładzie i w takim poziomie przybliżenia że czytelny jest cały rysunek kliknięcie w tą prawą linię powoduje wstawienie wymiaru 4 dokładnie tak jak to widać teraz a przecież chodzi o wstawienie wymiaru w poziomie nie w pionie.


Żadna lupa nic tu nie pomoże. No trudno mi wyjaśnić zjawisko komuś kto tego nie widzi i nie ma z tym problemu. W sw i tylko w SW dochodzi od sytuacji że przejeżdza się linię i wraca automatyka zna to zjawisko pod nazwą oscylacji po przeregulowaniu. dokładnie taki ruch wykonuje ręka lista użytkowników i szybkość odzewu jaka pojawiła się na forum pokazuje że jednak nie tylko ja mam z tym problem.

edit.
Panie Włodzimierzu dziękuję za wsparcie.

Moją intencja było by aby wątke próbwał przybliżyć temat rozwiązania a nie próbować wytłumaczyć że problemu nie ma bo widać że jest :)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-05-12, 09:34
Pomógł 405 raz(y).
To pozwolę sobie na ustosunkowanie się do powyższego.
Rzeczywiście nie ma ustawienia pola tolerancji "trafienia". Wyraziłem się, że mi i wielu innym osobom to nie przeszkadza, ponieważ tak jestem przyzwyczajony a jednocześnie nie używam innych programów (które mają lepiej) więc nie mam odniesienia. Opisałem przynajmniej kilka rozwiązań wspomagających wymiarowanie. Skoro nie było wcześniej takiego posta (a forum działa już 7 lat) to chyba jednak znaczy, że nie jest to wielkim problemem. Dodam też, że śledzę inne fora i jest podobnie.

Jeżeli nie ma jakiejś opcji, to dla klientów z aktywną subskrybcją pozostaje zgłoszenie Enhancement Request - nowej funkcji.

Natomiast podziękowanie za wsparcie - hmm, to jest program (lepszy lub gorszy) a nie choroba najbliższej osoby...
 
Projektant
2016-05-30, 14:33
Pomógł 0 raz(y).
Rozwarzcie sobie przykład z życia wzięty
Jak złapać wymiar pomiędzy małymi liniami w dużym powiększeniu.



To trafienie w ukrytą pod strzałkami linię odbywa się na chybił trafił jeżeli ktoś trafia w taką linię za każdym razem to faktycznie gratuluję i chyba nie widzi tego problemu. Mi ten wymiar średnicy pomiędzy małymi elementami udaje się wstawić może nawet nie w 50% przypadków.
Wtedy trzeba zaznaczyć błędnie wstawiony wymiar (tu 0,19) wyrzucić go, zrobić zoom out wybrać ponownie pierwszą krawędź może się kiedyś uda. Nie potrafię uwierzyć że tak niewielka grupa ludzi ma z tym problem.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT