SolidWorks >> Rysunki >> niedokończone linie krawędziowe
Autor Wypowiedź
2016-05-11, 12:33
Pomógł 0 raz(y).
Podczas wykonywania rysunku na podstawie modelu zauważyłem,że program SolidWorks 2014 nie chcę pokazywać krawędzi arkusza blachy do końca, krawędz przebiega w około 2/3 długości i się kończy. Gdzie mogę zmienić w opcjach, żeby krawędz przebiegała przez całą długość? Wrzucam zdjęcia dla zobrazowania problemu.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-05-11, 15:42
Pomógł 405 raz(y).
A co na to wysoka jakość wyświetlania (we właściwościach dokumentu)?
Czy przebudowa Ctrl+Q nie pomaga?

Podkręciłbym jakość wyświetlania i ewentualnie sprawdził, co się dzieje podczas zapisu do pdf. Może to kwestia grafiki a nie realnego braku linii.
 
2016-05-11, 16:30
Pomógł 0 raz(y).
Niestety po wydrukowaniu do pdf nadal brakuje linii. Przebudowa rowniez nic nie daje. Ustawienie jakosci na maxa również. To jest napewno jakies ustawiienie bo mam szablon z pracy i tam dziala okej ta część. Na nowo otworzonym szablonie problem sie pojawia
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-05-11, 17:04
Pomógł 405 raz(y).
To może być problem grafiki, w szablonie nie kojarzę takich ustawień. Ciężko wyszukać problem nie widząć pliku...

Ale skoro na innym komputerze działa ok, to porównaj ustawienia. Nie wiem czy przypadkiem nie da się tego zrobić Design Checkerem, gdzie jako wzorzec wybierasz poprawny szablon i porównujesz z tym brakującym plikiem. Program pokaże różnice i w ten sposób znajdziesz przyczynę. Zawsze też możesz zresetować ustawienia właściwości dostosowanych.

Sprawdziłbym jeszcze jakość krawędzi w opcjach ogólnych> Rysunku>Styl wyświetlania ULU.
 
2016-05-11, 21:54
Pomógł 0 raz(y).
Już wszystko sprawdziłem i nic nie działa, byłaby opcja żebym Ci podesłał ten plik i byś sprawdził u siebie?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-05-11, 22:26
Pomógł 405 raz(y).
pawel.keska@pswug.info

jutro spojrzę.
 
2016-05-12, 10:12
Pomógł 0 raz(y).
Niestety próbowałem wszystkiego. Na podanego maila wysyłam plik z moim szablonem, modelem (part) oraz rysunek. Proszę o odpowiedz na maila, bądz na forum
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-05-12, 23:04
Pomógł 405 raz(y).
Pod prawym przyciskiem > Styczna krawędź > ukryj końce - trzeba usunąć!

BTW, przydałoby się zaznaczenie opcji "Przytnij boczne zgięcia" - bo w ten sposób to tę blachę średnio da się wykonać.

Kolejna sprawa, w tabelce jest podziałka 1:20 a realnie? Oj kolego...
 
2016-05-13, 18:19
Pomógł 0 raz(y).
Serdecznie dziękuję Ci za pomoc. Oczywiście teraz działa. Niestety ja dopiero raczkuje w Solidzie, stąd moje pytania. A co do podziałki to do tabelki jest ona zasysana z właściwości arkusza. Tam zawsze zmieniam jej wartość po tym jak zrobie już rysunek. Nie wiem jak powiązać ją ze skalą widoków, tak bym nie musiał za każdym razem ręcznie to robić. Może masz jakiś pomysł?
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT