SolidWorks >> Rysunki >> Koszmarna wydajność w rysunku 2d
Autor Wypowiedź
2016-05-18, 14:51
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Pracuję na SolidWorks 2015 x64 SP 0.0. Od jakiegoś czasu w rysunku wydajność programu spadła do poziomu zerowego. Wykonanie jakiejkolwiek operacji z zakładki szkic jest skokowe (po wybraniu operacji ruch w panelu roboczym nie jest płynny). O adnotacjach mogę zapomnieć, wymiarując detal przy wskazaniu krawędzi lub średnicy, program nie odświeża obrazu i pracę trzeba wykonać na ślepo.

Praca w takich warunkach nie jest ani efektywna, ani przyjemna dlatego Proszę o pomoc.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-05-18, 15:02
Pomógł 405 raz(y).
Nie znając większej ilości szczegółów zacznę od tego, że na service packu 0.0 nie powinno się pracować. Jest to wersja zaraz po wypuszczeniu i zawiera bardzo dużo błędów.

Kolejna sprawa, co mówi diagnostyka RX? Czy wydajność spadła nagle, czy po jakimś crashu, po instalacji driverów, po zainstalowaniu dodatku?



Może opcja naprawy instalację pomoże.
 
2016-05-19, 07:33
Pomógł 0 raz(y).
Diagnostyki RX nie wskazują żadnych poważnych błędów. Wydajność spada zaraz po uruchomieniu rysunku (części i złożenia działają prawidłowo). Kłopot ten pojawił się po tym jak wykonałem firmowy arkusz rysunkowy, który automatycznie wypełnia dane takie jak: nazwa pliku, masa, materiał, data utworzenia, ostatniego zapisu, nazwiska osób odpowiedzialnych za rysunek.

Problem jest na tyle dziwny że spadek wydajności pojawia się w szablonach przygotowanych przeze mnie, oraz w standardowym szablonie SW.

Dzisiaj spróbuje zaktualizować SP, może to pomoże.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT