SolidWorks >> Rysunki >> BOM numer elementu.
Autor Wypowiedź
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2016-06-28, 10:27
Pomógł 6 raz(y).
Witam. Taki maly problemik, wywalilem kilka elementow z listy materialow. Jak teraz zrobic zeby wstawic nr elementow jeszcze raz od nr 1.tzn z listy brakuje np. nr 7, 13 ,45 chce zeby numery byly od 1 postepujac o 1 jak na poczatku wstawiania BOM.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-06-28, 15:15
Pomógł 405 raz(y).
Kluczowe jest, w jaki sposób te elementy usunąłeś, w tabeli, w złożeniu?
 
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2016-06-28, 16:18
Pomógł 6 raz(y).
USUNALEM W TABELI
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-06-28, 16:46
Pomógł 405 raz(y).
Ja kombinowałbym tak. Ustaw kursor na kolumną i PPM > pokaż wiersz/kolumnę. Włączasz to co usunąłeś.

A jeżeli nie chcesz mieć czegoś w tabeli to polecam cywilizowane metody, np. konfiguracje (z wygaszeniem komponentów), albo zapis do excela i tam utworzenie porządkowych numerów.

Zauważ, że w oknie złożenia też można wstawić BOM, i jest to ta sama BOM co w rysunku. Zatem usunięcie wierszy w jednym pilku powoduje rozbieżność przypisanych numerów do komponentów.

Reasumując, moim zdaniem nie da się przez zerwania powiązania posortować numerów na nowo dla usuniętych pozycji z tabeli. Więc albo usunięcie tabeli i ponowne jej wstawienie, albo np. metodą opisaną przeze mnie powyżej.

Może ktoś będzie miał inny (lepszy sposób).
 
2016-06-28, 17:37
Pomógł 36 raz(y).
Witam.
Jest jeszcze możliwość przesuwania w liście BOM dane elementy np. w górę lub w dół, a numeracja jak i odnośniki będą się aktualizowały.

Też jestem za tym, co napisał Paweł, czyli konfiguracja.
Pozdrawiam.

 
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2016-07-01, 14:26
Pomógł 6 raz(y).
No wlasnie tak to sie zaczelo od zlej konfiguracji: troche bylem leniwy i wstawilem czesc w innej konfiguracji i potem na BOM wyskoczyla mi ona jako pojedyncza czesc z 4 lacznie czyly mialem 3 i 1 czesci "A" . wiec te jedynke wykasowalem z BOM i nadpisalem recznie 3 na 4ke. no ale teraz zaznaczylem tam zeby pokazywalo czesci w innych konf. jako te sama czesc i jest ok.
dzieki za podpowiedz.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT