SolidWorks >> Rysunki >> Masa elementu w tabelce rysunkowej.
Autor Wypowiedź
Użytkownik usunięty
Witam, mam wymodelowaną konstrukcję spawaną składającą się z kilku profili. Chcę stworzyć dla niej dokumentację w taki sposób, by każdy jej element był przedstawiony na osobnym rysunku. Problem mam z tabelką rysunkową i polem MASA. Podana w tym polu jest zawsze masa dla całej konstrukcji, czy jest sposób by masa automatycznie była przypisana danemu pojedynczemu elementowi konstrukcji spawanej a nie całej konstrukcji ? Tzn, wrzucam na rysunek jedna bryłę z tej konstrukcji, a pole masa uzupełniała by się o masę danej wrzuconej bryły ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-07-04, 09:56
Pomógł 405 raz(y).
Już zdaje się pisałem o tym, że masę można połączyć dopiero wówczas, jak już jest wstawiony obiekt o konkretnym ID.

Dzieje się tak dlatego, że łączymy adnotację z właściwością listy elementów ciętych, a nie z globalną właściwością części (w menu plik).

Rozwiązaniem będzie:
1. Stworzenie konfiguracji, gdzie w danej będzie tylko 1 typ obiektów pochodzący z tego samego folderu w liście cut list
2. Zapis obiektów do złożenia z przeniesieniem właściwości z obiektu do pliku.
3. Użycie makr.

Jeżeli zna ktoś rozwiązanie - to niech się podzieli:)
 
2016-07-04, 21:59
Pomógł 36 raz(y).
Witam.
Jeśli kolega robi rysunki dla każdej części to i waga powinna być także tej części.
A więc, klikamy (w konstrukcji spawanej) na detal i PPM (mamy okno) wybieramy "wstaw do nowej części" i zapisujemy jako nową część np. z dopiskiem "a" lub "01". Z tejże części robimy dokumentację 2D i waga powinna automatycznie we właściwościach wyskoczyć.

ps.
Ale mając nie duże złożenia można to uwzględnić w tabelce BOM np:



Pozdrawiam.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT