SolidWorks >> Rysunki >> Kolor lini wymiarowych.( dangling dimensions)
Autor Wypowiedź
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2016-07-05, 10:19
Pomógł 6 raz(y).
Witam. Czy kto mi powie jak zalatwic te drobna spare: podczas kopiowania rysunku wykonawczego do rysunku zlozenia niektore z wymiarow kopiuja sie w koloze zlotym ( dangling dimensions) zeby to zmienic trzeba wejsc w ustawienia i zmienic kolor dla dangling dimensions. Czy ktos mi powie dlaczego tak sie dzieje i jak zrobic zeby sie to nie powtarzalo?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-07-05, 10:48
Pomógł 405 raz(y).
    Kremski Lukasz
    podczas kopiowania rysunku wykonawczego do
    rysunku zlozenia

Czy możesz nam przybliżyć tę metodę, przyznam że nie wiem na czym to polega...
 
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2016-07-06, 17:16
Pomógł 6 raz(y).
Zakladamy ze mamy zlozenie zrobione z 2 czesc ( pudelko zapalek zrobione z czesc A i B ) zaczynam rysunek jako rysunek zlozenia pokazujac otwarte pudelko zapalek i pokazujac w BOM ze na rysunku widzimy szufladke a i wieczko b . Nastepnie robie rysunek wieczka a potem rysunek szufladki i zapisuje jako rys A , B . przy otwartym rysunku A prawym myszy po levej stronie w drzewku klikam na sheet1 lub ktorakolwiek strone chce skopiowac , lub szystkie strony tego rys i robie copy otwieram rysunek zlozeniowy pudelka zapalek na dole gdzie sa odznaczone strony rysunku klik prawym i paste i wtedy rysunek czesci A wskakuje za, przed , na koniec jak wybierzemy sobie , Czasami jednak gdy przezuca rysunek wykonawczy czesci A to zaznacza mi wymiary na zloto. Uzywam tej opcji gdy mam duze zlozenie zrobione z podzlozen i wtedy sobie robie rysuki podzlozen a potem kopiuje do koncowego zlozenia w ten sposob mam rysuki i tego i tamtego.Czy o to chodzilo w twoim pytaniu?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-07-06, 17:36
Pomógł 405 raz(y).
Teraz rozumiem, aczkolwiek powiem, że dziwna metoda...

Jeżeli rysunek złożenia jest na arkuszu 1, to po co robić oddzielnie rysunek - nazwijmy to wykonawczy - i wklejać go do złożenia, skoro można to zrobić od razu w złożeniu???

Zgodzę się, że podobnie jak z pojedynczymi widokami, raz działa, innym razem nie będzie działać ponieważ są różne zależności pomiędzy plikami itp.

Wymiar oliwkowy oznacza, że jest nieaktualne odniesienie - nie odpowiem dlaczego nie widząc pliku (myślę, że nikt inny też nie zgadnie w ciemno).
 
.
2016-07-07, 07:54
Pomógł 52 raz(y).
Również dziwię się tej metodzie, no ale jak ktoś lubi ...
Jest jakiś problem w SW polegający na tym, że kopia arkusza może nie zawierać wszystkich odniesień. Wtedy wymiary stają się nieaktualne. Podobny problem jest przy podmianie modelu w widoku rysunku. Wtedy najczęściej też wymiary stają się nieaktualne, ale nie ma tego gdy otwieramy rysunek z odniesieniami do innego modelu. Chodzi mi o podmianę na praktycznie taki sam model, ale różniącego się drobnymi szczegółami (gdy robimy nową część na podstawie innej).
Dla tego najlepiej, jak napisał Paweł robić nowy arkusz i w nim wprowadzać widoki podzłożeń a nie robić osobnego pliku i kopiować arkusz. Po co komu dwie wersje rysunku, które mogą się później różnić i wprowadzić niepotrzebny bałagan.
 
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2016-07-07, 09:32
Pomógł 6 raz(y).
Robie to w ten sposob dlatego ze jak ktos potrzebuje tylko rysunek podzlozenia to ja go mam odzielnie. Musze zaznaczyc ze rysunek glownego zlozenia zawiera okolo 50-60 stron.( przedzial silnikowy maszuny pompujacej ) gdzie sa wszystkie podzlozenia i czesci niestandardowe ktore wymagaja narysowania w detalu .pudelko zapalek to tylko byl pzryklad i oczywiscie bym go wykonal tak jak koledzy mowia a ja mowie o ok 20 podzlozeniach i ok 750 czesci. Robie to w ten sposob aby sie nie pogubic co juz mam narysowane a co nie- bo skacze po BOM i robie rysunki podzlozen a potem je tylko wklejam do glownego rysunku.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-07-07, 10:28
Pomógł 405 raz(y).
Myślę, że każdy sobie zdaje sprawę, że przykład z pudełkiem był tylko dla zobrazowania problemu.

Ja podtrzymuję co napisałem, jest to dla mnie dziwna metoda. Rysunki są dublowane, a co w sytuacji, kiedy następują zmiany? Poprawiasz pary rysunków czy znów ctrl+C > ctrl+v?

Nie ma znaczenia czy jest 100 czy 1000 partów, do tego żeby się nie pogubić służą różne narzędzia.

Jeszcze jestem w stanie sobie wyobrazić, że w rys. złożeniowym są dodatkowe arkusze i tam rysunki wykonawcze. Można to powiązać co do dumeracji z jedną listą BOM. Ale w drugą stronę jakoś mi nie leży...

Jak ktoś potrzebuje plik o danym numerze to mu generuję w pdfie.



Ok, ale nie to było pytaniem. Te nieaktualne wymiary są skutkiem braku powiązań. Może coś było w kontekście i nie jest ładowane do pamięci? Tak jak pisałem, bez obejrzenie pliku nie da się odp. na to pytanie. Możesz jeszcze spojrzeć w menu Plik > znajdź odniesienia by przejrzeć, co może być powodem takiego zachowania.
 
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2016-07-07, 14:14
Pomógł 6 raz(y).
Tak wlasnie jest- w zlozeniowym sa dodatkowe arkusze wykonawcze. Sorry jesli sie wyrazilem nie precyzyjnie.ale to dziwne bo np; kopiuje mi arkusz z 3 rzutami czesc i jeden z rzutow ma wymiary na zloto a reszta tak jak powinno byc.
Jak to mowia: jeden lubi ogorki a drugi ogrodnika corki :) pozdrawiam
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT