SolidWorks >> Rysunki >> Lista elementów konstrukcji spawanej
Autor Wypowiedź
Makom
2017-02-19, 11:44
Pomógł 0 raz(y).
Chciałbym aby w liście były nazwy profili z których wykonałem konstrukcje. Na załączniku są wpisane nazwy lecz zrobiłem to ręcznie. Czy jest jakaś możliwość aby przy wymiarze profilu pokazywała się jego nazwa po polsku (może być w osobnej kolumnie lub razem w jednej).
Proszę o pomoc bo będę wykonywał konstrukcje z dużej ilości różnych profili.
I czy można zmienić aby wymiary długości i kątów wyświetlały się na liście w zaokrągleniu do liczb całkowitych.
Pozdrawiam Andrzej
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-02-19, 16:55
Pomógł 405 raz(y).
Otwierając profile z biblioteki SOLIDWORKS można zauważyć, że we właściwościach jest wpis DESCRIPTION, pod który podpięta jest nazwa wraz z rozmiarem. W nowszych wersjach rozmiary są zlinkowane do wymiarów profilu oraz dodatkowo pojawia się materiał.

Zatem żeby to rozwiązać należy edytować właściwości profili i tam dopisać. Teoretycznie można to wpisywać ręcznie (lub globalnie) już po aktualizacji listy, ale nikt rozsądny tak chyba nie robi.

https://www.youtube.com/watch?v=vUqwhOtt2Ow
 
Makom
2017-02-19, 17:41
Pomógł 0 raz(y).
Pytanie moje dotyczy wersji 2011. Jak otwieram bibliotekę to nie mam pozycji "weldment profiles".
Udało mi się w innym miejscu przy otwarciu profilu np.100x100x10 i we właściwościach dodałem nowe pole "nazwę profilu" którą później wprowadziłem jako dodatkową kolumnę. To by mie interesowało. Lecz czy jest jakaś możliwość aby taką operację przeprowadzić jednocześnie na wielu innych profilach.?
Andrzej
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-02-19, 20:51
Pomógł 405 raz(y).
W każdej wersji SW instaluje się domyślna biblioteka weldment i jest jednocześnie podpięta w lokalizacjach plików. Ale nieważne, załóżmy że ktoś ją zmienił...

A odpowiadając na pytanie, nie ma opcji masowej zmiany nazwy (chyba że jakimś makrem), natomiast w nowszych wersjach (nie pamiętam od której - mogę sprawdzić) profile można tworzyć jako konfiguracje a nie każdy zapisując oddzielnie w pliku. Plusem takiego rozwiązania jest możliwość użycia Excela do konfiguracji i częściowego zautomatyzowania procesu nazywania.
 
Makom
2017-02-20, 10:25
Pomógł 0 raz(y).
Bibliotekę profili sam sobie stworzyłem bo w wersji 2011 jest bardzo skromna. Znajduję się ona w innym miejscu na dysku. Ścieżki dostępu ustawiłem w ustawieniach SW.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT