SolidWorks >> Rysunki >> Powiązanie wymiarów
Autor Wypowiedź
2017-06-29, 15:47
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Mam problem z wymiarami w tabelce, mianowicie dostałem do zrobienia stelaż, który ma zmieniać swoje wymiary w zależności od potrzeb. Udało mi się doprowadzić do momentu w którym cały stelaż zmienia swój wymiar - wymiary zależne na rysunku. Teraz potrzebuje stworzyć odwołanie do tych wymiarów w tabelce tak aby z jej poziomu dało się modyfikować wymiary owego stelaża. Będę wdzięczny za wszelkie rady.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-06-29, 18:13
Pomógł 405 raz(y).
Można utworzyć właściwości dostosowane powiązane z wymiarami D@ albo adnotacjami RD@ z modelu, by dalej w tabeli się do nich odnieść.
 
2017-06-30, 09:46
Pomógł 0 raz(y).
Czy mógłbym prosić o dokładniejsze informacje jak to zrobić? Szukałem w właściwościach dostosowanych ale nie znalazłem możliwości powiązania ich z właściwościami dostosowanym.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-06-30, 10:06
Pomógł 405 raz(y).
Klikasz PPM na folder Adnotacje > pokaż wymiary operacji. Jeżeli jest ich dużo, to będzie nieco problematyczne, można część poukrywać. Następnie dodajesz właściwość w stylu "Długość ramy" i klikasz 2x na odpowiedni wymiar w modelu. I tak dalej.
 
2017-06-30, 11:12
Pomógł 0 raz(y).
Niestety nie widzę opcji pozwalającej dodać wymiar do właściwości dostosowanych.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-06-30, 11:36
Pomógł 405 raz(y).
Robi się to w modelu a nie rysunku.
Natomiast z poziomu tabeli rysunkowej nie ma opcji zmiany modelu. Efekt o którym pisze polega na tym, że zmieniając wymiary powiedzmy bazowe modelu, od razu pojawiają się w tabelce.
 
2017-07-03, 13:04
Pomógł 0 raz(y).
Pawle, czy mógłbyś mi dokładniej opisać jak dodać te właściwość? Poniewaz podczas tworzenia, użycie 2x PPM nie pomaga i nie nawiązauje do wymiaru. Nie wiem w jakim polu w własnościach dostosowanych ma to być użyte lub wpisane. Będę wdzieczny za wszelką pomoc.

W załączniku zamieszczam ss'a.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-07-03, 22:32
Pomógł 405 raz(y).
Trzeba dodać właściwość bezpośrednio w menu plik > właściwości. Generator szablonu jest tylko narzędziem pośrednim, które przepisuje właściwość z karty po prawej stronie do właściwości.

 
2017-07-04, 10:24
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuje bardzo za pomoc.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT